Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

VIII edycja konkursu „Zielona Ławeczka”

Jakub Staniszewski
Jakub Staniszewski
Andrzej Banaś
Fundacja banku ochrony środowiska zaprasza do wzięcia udziału VIII edycji konkursu „Zielona Ławeczka”.

Zielona Ławeczka to ogólnopolski, prospołeczny projekt grantowy adresowany do mieszkańców otwartych osiedli (zarządzanych przez spółdzielnie i wspólnoty) w miastach powyżej 10 tys. mieszkańców.

- Projekt ma umożliwić przemianę zaniedbanych terenów na osiedlach w zielone zakątki, miniogrody z ławeczką i dla chętnych obiektem mikroretencji. Pozwoli to ożywić miejsca wokół bloków, stworzyć przestrzeń do odpoczynku i spotkań, a jednocześnie powstrzymać utratę wody. Angażując mieszkańców, chcemy pokazać jak wiele, można zdziałać wspólnymi siłami – wystarczą tylko chęci i dobry pomysł - mówią przedstawiciele fundacji banku ochrony środowiska.

Maksymalna wartość grantu rzeczowo-pieniężnego wynosi 2520 zł. W skład grantu wchodzi:
-dofinansowanie na zakup materiału roślinnego, podłoża i innych elementów do aranżacji miniogrodów:
bez obiektów mikroretencji – maksymalnie 1500 zł;
wraz z obiektami mikroretencji – maksymalnie 2000 zł;
-ławka parkowa – wartość 520 zł;

Maksymalna kwota dofinansowania, o którą może wnioskować zespół to 2000 zł. Organizator zastrzega sobie prawo do przekazania kwoty mniejszej niż wnioskowana. Wysokość kwoty zostanie ustalona na podstawie liczby punktów przyznanych przez sędziów.

- Osiedla są często betonowymi pustyniami – zarówno pod względem braku zieleni, jak i kontaktów międzyludzkich. Podejmowane przez mieszkańców prace ogrodnicze mają nie tylko wpłynąć na poprawę estetyki wokół miejsca zamieszkania, ale również poprawić relacje pomiędzy sąsiadami. Chcemy, aby w wyniku działań prowadzonych w ramach tego projektu, oba te aspekty uległy pozytywnej zmianie - przekazują organizatorzy konkursu.

Kto może aplikować?
Zespoły konkursowe to grupy sąsiadów, którzy chcieliby poprawić wygląd otoczenia swojego miejsca zamieszkania. Zespół powinien składać się z minimum 5 osób, ale jego liczebność może się sukcesywnie zwiększać, ponieważ uczestnicy mogą aktywnie włączać innych sąsiadów do pracy. Zespołowi przewodzi lider, który utrzymuje kontakt z administracją modernizowanego terenu oraz organizatorem konkursu.
Wystarczy zarejestrować swój zespół i do 1 czerwca 2022 roku nadesłać projekt.

Celem projektu jest:
-zazielenianie publicznie dostępnych terenów osiedlowych;
-zapobieganie utracie wody;
-zbudowanie relacji sąsiedzkich poprzez stworzenie miniogrodów wokół budynków, które będą przestrzenią do nawiązywania relacji pomiędzy członkami danej społeczności.

od 7 lat
Wideo

Pismak przeciwko oszustom, uwaga na Instagram

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tczew.naszemiasto.pl Nasze Miasto