W hali tczewskiego II LO walczyło 9 drużyn

W dorocznym turnieju organizowanym w grodzie Sambora, jak zwykle nie brakowało emocji i ładnych akcji. W gronie 9 drużyn bezkonkurencyjni okazali się siatkarze tczewskiego Medyka, którzy wygrali wszystkie pojedynki.
9 drużyn, w tym 6 przyjezdnych, wzięło udział w dorocznym, Otwartym Turnieju Siatkówki zorganizowanym przez Tczewskie Centrum Sportu i Turystyki. Zawody odbyły się w hali tczewskiego II Liceum Ogólnokształcącego.

9 drużyn, w tym 6 przyjezdnych, wzięło udział w dorocznym, Otwartym Turnieju Siatkówki zorganizowanym przez Tczewskie Centrum Sportu i Turystyki. Zawody odbyły się w hali tczewskiego II Liceum Ogólnokształcącego. Rywalami trzech tczewskich teamów były ekipy z Malborka, Ostródy, Gniewa, Subków, Zblewa i Starogardu Gd. Współzawodnictwo rozpoczęło się eliminacjami w trzech grupach. Zwycięzcy zagrali o miejsca 1-3, drużyny z grupowych drugich lokat - o pozycje 4-6.

Najwięcej emocji wzbudziły oczywiście pojedynki o trzy czołowe pozycje w całym turnieju. W meczach tych bezkonkurencyjni okazali się siatkarze tczewskiego Medyka, którzy po 2:0 pokonali Zblewo (25:21, 25:15) i Malbork (25:17, 25:21), dzięki czemu zostali triumfatorami zawodów. Drugie miejsce zajęli zawodnicy z Malborka, którzy wygrali 2:0 (25:14, 25:20) ze Zblewem.
W pojedynkach o lokaty 4-6 najlepsi okazali się siatkarze z Ostródy. Czwarte miejsce zawodnicy ci zapewnili sobie wygranymi 2:0 nad Gniewem i 2:1 nad Starogardem Gd. Siatkarze ze Starogardu ostatecznie uplasowali się na piątej pozycji, dzięki zwycięstwu 2:0 nad Gniewem. Miejsca od 7 do 9 zajęły drużyny Subków, Metrix Tczew i UKS Tczew.
Po zakończeniu rywalizacji wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy ufundowane przez TCSiT. Wyróżnieni zostali też zawodnicy z poszczególnych drużyn.

• Zwycięzcy

Medyk Tczew: Roman Leszczyński, Piotr Łazarski, Tomasz Bieliński, Grzegorz Łysakowski, Jarosław Czyżewski, Adam Zieliński, Roman Leczkowski.

• Wyróżnieni

Medyk Tczew: Roman Leszczyński, Grzegorz Łysakowski, Tomasz Bieliński i Piotr Łazarski. Malbork: Zbigniew Kowalski. Zblewo: Wojciech Kędzierski. Ostróda: Kamil Gorczyca. Starogard Gd.: Dawid Cysarczyk. Gniew: Łukasz Czarra. Metrix: Janusz Rekowski. Subkowy: Krzysztof Małkiewicz. UKS Tczew: Marcin Neumann.