W Tczewie grali w gwiazdkowym turnieju

Zawodnicy tczewskiego Medyka (za siatką: z nr. 8 Roman Leszczyński) zajęli w turnieju drugie miejsce.
Jak co roku przed Świętami Bożego Narodzenia Tczewskie Centrum Sportu i Turystyki zorganizowało turniej siatkówki. Tradycyjnie nie zabrakło w nim drużyn prezentujących dobry poziom. Było więc na co popatrzyć.

Jak co roku przed Świętami Bożego Narodzenia Tczewskie Centrum Sportu i Turystyki zorganizowało turniej siatkówki. Tradycyjnie nie zabrakło w nim drużyn prezentujących dobry poziom. Było więc na co popatrzyć. TCSiT zaprosił do grodu Sambora zespoły z Bydgoszczy, Gdyni, Gdańska, Ostródy i Malborka. Honoru Tczewa bronił miejscowy Medyk.

VII Ogólnopolski Gwiazdkowy Turniej Piłki Siatkowej odbył się w hali sportowej tczewskiego II Liceum Ogólnokształcącego. Drużyny zaczęły rywalizację (systemem każdy z każdym) w dwóch grupach. Do półfinałów awansowały teamy z Gdyni, Malborka, Bydgoszczy i Tczewa.
W pierwszym meczu, którego stawką był występ w finale gdynianie po tie breaku pokonali bydgoszczan 2:1 (25:16, 21:25 15:12). W drugiej grze o finał tczewianie ograli siatkarzy z Malborka 2:0 (25:23, 25:19). Pokonani półfinaliści zagrali o trzecie miejsce w turnieju. Lepsi okazali się siatkarze z Malborka, pokonując po trzysetowym pojedynku bydgoszczan 2:1 (22:25, 25:22, 15:10). W wielkim finale wbrew oczekiwaniom nie zwyciężyli miejscowi. W pierwszym secie ulegli gdynianom 20:25. W drugim wydawało się, że przełamią złą passę, jednak ostatecznie - tym razem na przewagi - przegrali 25:27. Najbardziej okazały z pucharów pojechał więc do Gdyni.
W emocjonującym meczu o piąte miejsce w turnieju walka zakoczyła się dopiero po tie breaku. Siatkarze z Ostródy przegrali pierwszego seta do 21, by w drugim pokonać gdańszczan w takim samym stosunku. W tie breaku zawodnicy z Ostródy od początku uzyskali przewagę i ostatecznie wygrali tę partię 15:10.

Podczas uroczystego zakończenia imprezy - jak przystało na gwiazdkowy turniej - Roman Leczkowski z TCSiT, w mikołajkowej czapce na głowie, wręczył wszystkim uczestnikom prezenty. Oprócz pucharów i dyplomów, którymi uhonorowano drużyny, nagrody otrzymali wyróżniający się zawodnicy z poszczególnych ekip: Przemysław Mieronowicz z Gdyni, Jakub Szenrok z Tczewa, Zbigniew Kowalski z Malborka, Rafał Szopiński z Bydgoszczy, Adam Łukasik z Ostródy i Tomasz Plorin z Gdańska.
Wszyscy przyjezdni zapewniali, że jeśli tylko otrzymają zaproszenie, na pewno przyjadą do Tczewa na przyszłoroczny gwiazdkowy turniej.

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?