W tczewskiej amatorskiej lidze nie ma mocnych na Malbork

[email protected]
W niedzielę drużyny zakończą rozgrywki.
Malbork kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa w Tczewskiej Amatorskiej Lidze Siatkówki. W trzecim z czterech zaplanowanych turniejów znów odniósł komplet zwycięstw, zajął pierwsze miejsce i jako jedyny zespół bez porażki w ...

Malbork kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa w Tczewskiej Amatorskiej Lidze Siatkówki. W trzecim z czterech zaplanowanych turniejów znów odniósł komplet zwycięstw, zajął pierwsze miejsce i jako jedyny zespół bez porażki w lidze jest już prawie stuprocentowym kandydatem do końcowego triumfu.

W trzecim, przedostatnim turnieju ligowym, podobnie jak w poprzednich zawodach, prym w rozgrywkach grupowych wiodły wspomniany Malbork oraz Pszczółki i Świat Podłóg. Młodzi siatkarze ze Świata Podłóg w grupie eliminacyjnej musieli się sporo napracować w meczu ze Strażakami, którzy w każdym z trzech setów prowadzili kilkoma punktami, ale ostatecznie awansowali do trzyzespołowego finału. Ostatecznie do finału - oprócz Świata Podłóg - awansowały Pszczółki i wspomniany już Malbork. W pierwszym meczu Pszczółki w inauguracyjnym secie po wyrównanej walce wygrały 25:21 ze Światem Podłóg. W drugiej odsłonie lepszy okazał się Świat Podłóg zwyciężając 25:14. W tie breaku drużyny zdobywały punkty naprzemiennie i ostatecznie - na przewagi - 18:16 zwyciężyły Pszczółki. W kolejnym finałowym meczu Pszczółki zagrały jeszcze z większym zaangażowaniem i w pierwszym secie ograły Malbork 25:20. W drugiej partii przeważały Pszczółki, jednak w końcówce do głosu doszedł Malbork i zwyciężył 25:22. W trzecim decydującym secie, bardzo wyrównanym, w końcówce górę wzięło doświadczenie siatkarzy Malborka, którzy wygrali 17:15. W ostatnim finałowym pojedynku Malbork zwyciężył zdecydowanie, 2:0, Świat Podłóg i pozostał jedynym niepokonanym zespołem w lidze.
W niedzielę, w hali sportowej tczewskiego II Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Królowej Marysieńki odbędzie się czwarty, ostatni turniej ligowy (początek o godz. 9). Po turnieju odbędzie się uroczyste zakończenie rozgrywek z wręczeniem nagród.