W turnieju zorganizowanym z okazji Dnia Tczewa dwanaście zespołów walczyło o zwycięstwa i puchary

ZBIGNIEW BRUCKI
W turnieju zorganizowanym z okazji Dnia Tczewa wystąpiło tuzin drużyn. FOT. ZBIGNIEW BRUCKI
Drużyny z Gdańska, Malborka, Pruszcza Gd., Pelplina, Pszczółek i miejscowe rywalizowały w siatkarskim turnieju zorganizowanym z okazji Dnia Tczewa. W hali sportowej tczewskiego II Liceum Ogólnokształcącego najlepsi ...

Drużyny z Gdańska, Malborka, Pruszcza Gd., Pelplina, Pszczółek i miejscowe rywalizowały w siatkarskim turnieju zorganizowanym z okazji Dnia Tczewa. W hali sportowej tczewskiego II Liceum Ogólnokształcącego najlepsi okazali się zawodnicy z Malborka w finale pokonując miejscowe Hydro.

Dwanaście zespołów zaczęło współzawodnictwo w czterech eliminacyjnych grupach, z których zwycięzcy awansowali do półfinałów. W szranki z mężczyznami stanęły też panie z Pruszcza Gd. Walczyły dzielnie, jednak ostatecznie nie udało im się wygrać choćby seta. Do półfinałów awansowały Malbork, Pelplin, Hydro i Żuczki. W pierwszym pojedynku o awans do finału Malbork wygrał z Pelplinem 2:0 (25:13, 25:19), a w drugim Hydro zwyciężyło Żuczki 2:1 (13:25, 27:25, 15:11). Emocji nie brakowało szczególnie w tym drugim spotkaniu, w którym Hydro okazało się lepsze od faworyzowanych Żuczków, mających w składzie głównie absolwentów tczewskiego II LO. Żuczki odegrały się na Pelplinie w meczu o trzecie miejsce zwyciężając 2:0 (25:13, 25:19). Finał tylko w pierwszym secie był pasjonujący. W tej partii Malbork wygrał z Hydro 25:20. Drugi set był już jednostronny. Malbork wygrał go gładko 25:10, cały mecz 2:0 i w efekcie też cały turniej.
Po zakończeniu rywalizacji, podczas uroczystego zakończenia imprezy wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe statuetki, a trzy czołowe drużyny puchary o drobne nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatora, czyli Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji.
Ostateczna kolejność: 1. Malbork; 2. Hydro; 3. Żuczki; 4. Pelplin; 5-8. Leśnicy, Praktykanci, Geodet i Smakosze; 9-12. Młodzi, Kuguary, Medyk, Pruszcz Gd.

FINALIŚCI

Malbork: Zbigniew Kowalski, Robert Jędrzejczak, Piotr Łazarski, Paweł Iljasz, Paweł Guzow, Jakub Kowalewski, Łukasz Ciesielski.
Hydro: Tomasz Stromski, Karol Waruszewski, Aleksander Rutkowski, Mikołaj Brange, Adam Kryża, Bartosz Lipka, Bartosz Wojtaś, Michał Saidowski.

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?