Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wielki Odpust w Piasecznie.

Krystyna Paszkowska
Pielgrzymki do Piaseczna przybyły z różnych stron kraju. Zanim wyruszyli z procesją do "Studzienki" odpoczywali przed kościołem.
Pielgrzymki do Piaseczna przybyły z różnych stron kraju. Zanim wyruszyli z procesją do "Studzienki" odpoczywali przed kościołem.
Kilkanaście tysięcy pielgrzymów z kraju i zagranicy wzięło udział w Wielkim Odpuście Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Piasecznie, w gminie Gniew. Wśród pielgrzymów przeważali ludzie młodzi.

Kilkanaście tysięcy pielgrzymów z kraju i zagranicy wzięło udział w Wielkim Odpuście Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Piasecznie, w gminie Gniew. Wśród pielgrzymów przeważali ludzie młodzi. Uroczystości rozpoczęły się w sobotę. Potrwają do 15 września.

- W tegorocznym odpuście uczestniczy 42 kandydatów na pierwszy rok studiów wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie - mówił ks. Kazimierz Myszkowski, proboszcz parafii oraz kustosz sanktuarium maryjnego w Piasecznie. - Tak liczne powołania są zasługą naszych chrześcijańskich domów.

Proboszcz podkreślił, że pielgrzymi przyjeżdżają do piaseckiego sanktuarium nie tylko z okazji odpustu: - Pątników można spotkać w sanktuarium o różnych porach, nawet w nocy.
- Odpust przypada w dzień Narodzenia Najświętszej Marii Panny - mówił ks. bp Jan Bernard Szlaga. - to szczególny dzień określany świętem Matki Bożej Siewnej. Wówczas to zanosimy wszystkie nadzieje przed ołtarz. Jeszcze niedawno słuchaliśmy jak Ojciec Święty mówi o Bogu bogatym w miłosierdzie, o Bogu pełnym miłości.

Kiedy stajemy się słabi nastał czas na zaniesienie do Boga próśb o miłosierdzie. Tym jest między innymi spowiedź święta.
Biskup zwrócił uwagę, że rozpoczyna się kampania wyborcza. - Politycy już wkrótce zaczną sobie skakać "do gardeł", aby tylko zyskać większy elektorat - mówił biskup pelpliński. - Módlmy się, aby kolejne ekipy rządzące nie zaczynały swoich działań od reformowania reform. W taki sposób nigdy nie staniemy się krajem mądrym.

• Pierwsze objawienie

Wiedza o najstarszym na Pomorzu objawieniu Najświętszej Maryi Panny pochodzi z przekazów ustnych.
W XIV stuleciu, na przełomie lat 1378/79, przez ciągnące się tu lasy jechał do Gniewa wozem smolarz. Wiózł ze sobą sparaliżowanego syna. Zatrzymali się na odpoczynek przy niewielkim źródełku. Kiedy ojciec zasnął na chwilę, choremu chłopcu ukazała się Najświętsza Maryja Panna. Chłopiec został cudownie uleczony.
Od czasu pierwszego objawienia w tym miejscu znajduje się sadzawka. Pielgrzymi, którzy odwiedzają sanktuarium w Piasecznie zabierają do swoich domów wodę ze studzienki, wierząc w jej lecznicze właściwości.

od 7 lat
Wideo

Konto Amazon zagrożone? Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tczew.naszemiasto.pl Nasze Miasto