Wracają do gry

(WŁA)
W meczu V ligi Huragan Nowe Polaszki z Polanką Rokocin padł wynik 0:5 (0:2). Dzięki przegranej Powiśla Dzierzgoń z Borowiakiem w Czersku Polanka traci do drugiego miejsca tylko punkt i ma szanse awansu do IV ligi.

Wydawało się, że mecz w Nowych Polaszkach jest typowym spotkaniem o pietruszkę. Miejscowi pogodzili się już z spadkiem z klasy okręgowej, Polanka, po przegranej w Dzierzgoniu straciła nadzieję na walkę o IV ligę. Jednak piłka nożna jest ciekawa dlatego, że nigdy do końca nie można wszystkiego przewidzieć. Powiśle Dzierzgoń przegrało 0:1 z Borowiakiem Czersk i różnica pomiędzy Polanką a tym zespołem zmniejszyła się do jednego punktu. Końcówka sezonu zapowiada się więc bardzo ciekawie. Wróćmy jednak do meczu z Huraganem. Już w 3 min Adam Chrzanowski huknął z woleja i bramkarz Huragana musiał wyjmować piłkę z bramki. Pod koniec pierwszej połowy na 2:0 podwyższył Krzysztof Rutkowski. W II połowie meczu piłkarze Polanki kontynuowali punktowanie bezradnego momentami rywala. W 50 min na 3:0 podwyższył Rutkowski, który wyrasta na najskuteczniejszego zawodnika Polanki. W 70 min bramkę strzelił Adam Słomiński. Festiwal strzelecki, celnym trafieniem zakończył w 88 min Rutkowski.