Zaczęli boje o Grand Prix Tczewa 2015 w siatkówce plażowej [ZOBACZ ZDJĘCIA]

W inauguracyjnym turnieju o XVIII Grand Prix Tczewa w siatkówce plażowej padł kolejny rekord frekwencji tych dorocznych rozgrywek.

W trzech kategoriach do rywalizacji stanęły 62 duety z Trójmiasta, Malborka, Starogardu Gd., Pelplina, Gniewa, Pszczółek, Nowego Dworu Gd., Człuchowa, Kwidzyna i oczywiście miejscowe. Mimo gry na sześciu boiskach współzawodnictwo zakończyło się dopiero tuż przed północą.

Ostatnie rywalizację zakończyły panie. Wśród 15 par najlepsze okazały się Marta Podolska z Gdańska i Natalia Zielińska z Kwidzyna. Na drugim miejscu uplasowały się gdańszczanki Magda Fijoł i Olga Kozłowska, a trzecim, również zawodniczki z Gdańska, Karolina Żurawska i Noris Cebrera.

W gronie 8 par weteranów (+40) zwyciężyli Krzysztof Dusowski i Jarosław Szwajkowski, w finale pokonując 21:18 Zbigniewa Kowalskiego i Roberta Jędrzejczaka. Trzecie miejsce zajęli Marek Patoła i Stanisław Bojewski.

W kategorii open wystąpiło 39 zespołów. Triumfowali tczewianie Mikołaj Brange i Krzysztof Zbrzeźny, którzy w finale pokonali 21:17 Rafała Roika i Marcina Neumanna 21:17. Trzecie miejsce zajęli Mateusz Zięba i Szymon Gutkowski.

Kolejny, drugi z sześciu cyklicznych turniejów odbędzie się na piaszczystych boiskach przy kompleksie tczewskich basenów w czwartek, 9 bm. (początek o godz. 17).