Zaczęli na piasku. III Otwarte Mistrzostwa Gniewa w siatkówce plażowej Alma Color Cup 2007

ZBIGNIEW BRUCKI
Tczewianie (od lewej) Roman Leczkowski i Piotr Łazarski zajęli drugie miejsce. FOT. ZBIGNIEW BRUCKI
Łukasz Czarra i Tomasz Ostrowski okazali się najlepsi w pierwszym z sześciu cyklicznych turniejów III Otwartych Mistrzostw Gniewa w siatkówce plażowej Alma Color Cup 2007.

Łukasz Czarra i Tomasz Ostrowski okazali się najlepsi w pierwszym z sześciu cyklicznych turniejów III Otwartych Mistrzostw Gniewa w siatkówce plażowej Alma Color Cup 2007. W imprezie inaugurującej cykl zawodów, których organizatorami są Gminny Ośrodek Sportu w Gniewie i Alma Color Gniew, wystąpiło 21 duetów.

Rywalizacja rozpoczęła się grupowymi eliminacjami, po których wyłoniono ćwierćfinałowe pary. Późniejsi triumfatorzy całego turnieju, Czarra i Ostrowski w walce o półfinał pokonali Tomasza Poleszaka i Leszka Grzyba 21:8. W innych ćwierćfinałach Roman Leczkowski i Piotr Łazarski wygrali 21:8 z Dawidem Danowskim i Damianem Wilgorskim, Wojciech Szeliga i Marcin Malinowski zwyciężyli 21:15 Marka Srożaka i Jana Brzyckiego, a Tomasz Kępiński i Marcin Bruchwald - 21:19 pokonali Tomasza Stromskiego i Mikołaja Brange. W półfinałach Leczkowski z Łazarskim zwyciężyli 21:19 Malinowskiego i Szeligę, a Ostrowski z Czarrą ograli 21:14 Kępińskiego i Bruchwalda. W finale Ostrowski z Czarrą pokonali Leczkowskiego i Łazarskiego 21:18, a w meczu o trzecie miejsce Malinowski i Szeliga - też 21:18 - wygrali z Kępińskim i Bruchwaldem.
Kolejne zawody z tego cyklu - w odstępach dwutygodniowych - zaplanowano na 1, 15 i 29 lipca oraz 12 i 26 sierpnia. Wszystkie rozpoczynać będą się o godz. 10, a zapisy będą przyjmowane od 9.20. Rywalizacja odbędzie się na boiskach obok gniewskiej hali widowiskowo-sportowej przy ul. Kusocińskiego 10. W zależności od ilości startujących, drużyny będą rozpoczynać współzawodnictwo w trzy- lub czterozespołowych grupach eliminacyjnych. Udział we wszystkich turniejach jest bezpłatny. Na najlepsze w całym cyklu dwuosobowe duety czekają puchary i nagrody rzeczowe.

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?