Zwycięstwo po dogrywce

(zb)
Pierwsze zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach ligowych odnieśli juniorzy tczewskiego TMK Pomorze. Podopieczni Marka Jankowskiego grający w ligowym finale B, którego stawką są miejsca 7-12, w Gdańsku po dogrywce ...

Pierwsze zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach ligowych odnieśli juniorzy tczewskiego TMK Pomorze. Podopieczni Marka Jankowskiego grający w ligowym finale B, którego stawką są miejsca 7-12, w Gdańsku po dogrywce pokonali tamtejszego Conrada 81:73 (24:6, 8:21, 15:10, 17:27, 17:9).

Tczewianie zaczęli od mocnego uderzenia, na pierwszą krótką przerwę schodzili z 18-punktową zaliczką. Później grali nierówno. Po słabej drugiej kwarcie, w trzeciej się obudzili, lecz w czwartej znów zagrali fatalnie. W efekcie dość duża różnica punktowa na ich korzyść zaczęła szybko topnieć. Cztery sekundy przed końcem TMK prowadziło 64:61. Rzut rozpaczy zza linii 6,25 m dał gospodarzom remis. W zarządzonej dogrywce tczewianie grali bardzo rozsądnie i w efekcie zwyciężyli w tej partii 17:9, a całym meczu 81:73.
Punkty dla TMK zdobyli: Piotr Czerwiński 10, Tomasz Lopko 18, Erwin Kaczmarczyk 12, Robert Lubiszewski 14, Paweł Czerwiński 18 i Mateusz Pustkowski 9.