Zwycięstwo w mękach

Władysław Prabucki
Ataki zawodniczek UKS Libero, często okazywały się nieskuteczne. Na zdjęciu po prawej Joanna Cymanowska. Fot. Władysław Prabucki
Prowadzone przez Leszka Sintka kadetki UKS Libero Starogard musiały pokonać MTS Kwidzyn, aby nadal mieć szansę awansu do kolejnej rundy rozgrywek ligi wojewódzkiej kadetek.

Prowadzone przez Leszka Sintka kadetki UKS Libero Starogard musiały pokonać MTS Kwidzyn, aby nadal mieć szansę awansu do kolejnej rundy rozgrywek ligi wojewódzkiej kadetek. Wygrały 3:2 (25:19, 18:25, 17:25, 25:19, 15:12), lecz zwycięstwo zrodziło się w wielkich bólach.

To był bardzo ważny mecz. Z grupy awansuje bezpośrednio tylko jeden zespół i będzie to najprawdopodobniej Gedania Gdańsk, z którą starogardzianki przegrały w pierwszym meczu. Pozostałe zespoły: UKS Libero, MTS Kwidzyn, Czarni Słupsk i Żuławy Nowy Dwór Gdański będą rywalizowały o drugie dające prawo gry w barażach o finał wojewódzki. Najtrudniejszym rywalem wydaje się MTS Kwidzyn, z którym UKS Libero zmierzyło się w sobotnie południe. Zespół w zastępstwie Tomasza Sowińskiego poprowadził Leszek Sintek, który na pewno stracił tego dnia sporo nerwów.
- Mocną stroną tego zespołu jest zwykle zagrywka - stwierdził Leszek Sintek. - W pierwszym secie meczu z Kwidzynem dziewczęta zepsuły aż 12 zagrywek.
Mimo, iż udało się wygrać tego seta, w dwóch kolejnych dominowały dziewczęta z Kwidzyna. Wyraźnie brakowało zgrania, przed rozpoczęciem sezonu do zespołu doszły dwie dziewczęta z SKS Starogard i cztery z Morzeszczyna i one nie do końca rozumieją się jeszcze z koleżankami z zespołu. Przegrywając 1:2 starogardzkie siatkarki pokazały wreszcie charakter. Wygrały czwartego i piątego seta, chociaż wcale nie było łatwo. 9 listopada UKS Libero wyjeżdża do Słupska na mecz z Czarnymi. Trenerzy będą mieli mnóstwo pracy, by przed tym spotkaniem wyeliminować podstawowe mankamenty w grze.
W niedzielę, w sali sportowej Zespołu Szkół Publicznych w Żabnie odbędzie się turniej młodziczek. UKS Libero rywalizuje z dwoma zespołami Gedanii. W pierwszym turnieju rozegranym w Gdańsku starogardzianki przegrały dwukrotnie. Aby zając drugie miejsce dające prawo gry w barażach należałoby obydwa spotkania rozstrzygnąć na swoją korzyść. Pozostanie do rozegrania trzeci turniej, w Gdańsku i tam o zwycięstwa będzie znacznie trudniej.