Latocha Sambor w dogrywce uległ Piotrcovii

W Tczewie potrzebna była dogrywka, by wyłonić zwyciężczynie pojedynku 1/8 Pucharu Polski szczypiornistek. Po 60. minutach miejscowe z Latochy Sambora remisowały 30:30 (12:13) z Piotrcovią Piotrków Tryb. Po dwóch pięciominutowych odsłonach dogrywki zwyciężyła Piotrcovia 36:33 (32:31)

Szkoleniowiec Piotrcovii, Robert Nowakowski nie zabrał do Tczewa Inny Krzysztoszek i Agaty Wypych, chcąc dać im, jak nam powiedział, trochę odpocząć przed o wiele ważniejszym sobotnim meczem ligowym z KPR Jelenia Góra. Przeciw tczewiankom nie zagrała też Sylwia Lisewska, która w spotkaniu Superligi z SPR Lublin nabawiła się bolesnej kontuzji więzadeł krzyżowych.

- A pucharowe spotkanie? To był typowy mecz walki, bardzo wyrównany, z mnóstwem błędów z obu stron, który powinniśmy wygrać dość pewnie. Zresztą sami sobie narobiliśmy problemów popełniając w całym meczu aż 22 błędy techniczne. Gdyby przeciwnik był nieco lepszy na pewno przegralibyśmy - stwierdził Nowakowski.

Na usprawiedliwienie porażki gospodyń wypada dodać, że dwie z nich grały nie będąc w pełni sił.
- Narzekały na bóle Mirosława Waldowska i Magda Krajewska, ale tuż przed meczem stwierdziły, że są w stanie walczyć, więc zagrały - mówi szkoleniowiec Sambora Leszek Elbicki. - Jednak już w czasie spotkania widać było, że Waldowska nie jest w stanie grać na 100 proc. Szybko więc weszła za nią Anita Kordunowska. A Krajewska? Moim zdaniem zagrała dobre zawody - dodał.

My dodajmy, że w tczewskim zespole udanie zadebiutowała Anna Musiał, niegdyś zawodniczka Vistal Łączpolu Gdynia. Już po tym jednym występie wydaje się, że 26-letnia rozgrywająca jest sporym wzmocnieniem Sambora. Przeciw Piotrcovii sprawdziła się w roli prowadzącej grę drużyny Sambora oraz defensywie.

A jak toczył się pojedynek Sambora z Piotrcovią?
Po dziesięciu minutach przyjezdne prowadziły 7:2. Wydawało się, że rozgromią Sambora. Przełom nastąpił chwilę później, kiedy Agnieszka Dąbrowska nie wykorzystała kolejnego karnego dla Piotrcovii. Miejscowe szybko zmniejszyły dystans, a później wynik cały czas oscylował wokół remisu. Do 7 min. dogrywki...

Latocha Sambor Tczew - Piotrcovia Piotrków Tryb. 30:30 (12:13), d. 33:36 (31:32)
Latocha Sambor: Rostankowska, Piotrowska - Jezierska 7, Musiał 6, Kordunowska 6, Belter 3, Krajewska 3, Czarnecka 3, Jakubowska 2, Waldowska 1, Wasilewska 1, J. Szlija 1, Sobieraj, Sabajtis.
Piotrcovia: Kowalczyk, Skura - Podrygała 9, Kopertowska 5, Dąbrowska 5, Rol 4, Mijas 4, Mielczewska 4, Szafnicka 2, Szczecina 2, Cieślak 1, Brzezowska.