PORADNIK WIDEO - JAK GŁOSOWAĆ?
Niezbędnik wyborcy: zasady głosowania, godziny otwarcia lokali, karty do głosowania, kandydaci
TCZEW
Nr 1 - Szkoła Podstawowa nr 7 (ul. Stoczniowców 15A) - Ulice: Bosmańska, Czatkowska, Chłopska, Dokerów, Flisaków, Kapitańska, Marynarska, Nizinna, Okrętowa, Partyzantów, Pionierów, Portowców, Retmańska, Robotnicza, Rzemieślnicza, Spółdzielcza, Stoczniowców, Szyprów, Wiślana, Za Portem, Kapitana Mamerta Stankiewicza.
Nr 2 - Gimnazjum nr 2 (ul. Południowa 6) - Ulice: Elżbiety, Kolejowa, Krucza, Łąkowa, Młyńska, Półwiejska, Prosta, Wierzbowa, Wilcza, Za Dworcem, Żuławska.
Nr 3 - Sportowa Szkoła Podstawowa nr 2 (ul. Gdańska 2) - Ulice: Dworcowa, Gazety Tczewskiej, Gdańska, Jana Sobieskiego, Kaszubska, Kozia, Kwiatowa, Malinowska, Mostowa, Nowy Rynek, Południowa, Pomira, Pomorska, Północna, Sadowa,
Nr 4 - Gimnazjum nr 3 (ul. Jagiełły 8) - Ulice:Armii Krajowej Nr 1-85 (nieparzysta)
Nr 5 - Szkoła Podstawowa nr 8 (ul. Armii Krajowej nr 70) - Ulice: Armii Krajowej Nr 2-86 (parzysta), Działkowa, Generała Bora-Komorowskiego, Generała Leopolda Okulickiego, Generała Grota-Roweckiego, Romualda Traugutta.
Nr 6 - Szkoła Podstawowa nr 8 (ul. Armii Krajowej nr 70) - Ulice:Gryfa Pomorskiego, Hanny Hass, Harcerska, Obrońców Tczewa, Władysława Jurgo.
Nr 7 - Przedszkole nr 8 (ul. Jodłowa 6) - Ulice: Brzozowa, Jarzębinowa, Jaworowa, Jodłowa
Nr 8 - Szkoła Podstawowa nr 12 (ul. Topolowa 23) - Ulice: Aleja Solidarności, Kasztanowa, Topolowa
Nr 9 - Przedszkole Niepubliczne „Jarzębinka” (ul. Jarzębinowa 4) - Ulice: Akacjowa, Jakuba Jasińskiego, Kilińskiego, Suchostrzygi Dworzec, Żwirki.
Nr 10 - Gimnazjum nr 3 (ul. Jagiełły 8) - Ulice:Władysława Jagiełły (cała)
Nr 11 - Warsztaty Terapii Zajęciowej (ul. Wigury 84) - Ulice: Gen. Władysława Sikorskiego, Jagiellońska, Janusza Korczaka, Kazimierza Jagiellończyka, Królowej Bony, Królowej Marysieńki, Lotnicza, Rejtana, Skarszewska, Stefana Batorego, Suchostrzycka, Wigury, Władysława Andersa, Zygmunta Starego.
Nr 12 - Przedszkole „Akademia Przedszkolaka” (ul. Andersena 2F) - Ulice: Aleja Kociewska, Jana Brzechwy, Jasia i Małgosi, Pinokia, Rokicka, Szewczyka Dratewki.
Nr 13 - „Akademia Melodica” (ul. Kubusia Puchatka 1) – Ulice: Braci Grimm, Christiana Andersena, Czerwonego Kapturka, Kubusia Puchatka, Piotrowo.
Nr 14 - Szkoła Podstawowa nr 11 (ul. Saperska 12) – Ulice: Jedności Narodu 1-4, 7-9, 23, 27-32, 34-37.
Nr 15 - Szkoła Podstawowa nr 11 (ul. Saperska 12) – Ulice: Chłodna, Jedności Narodu 12-14, 18-22, Saperska.
Nr 16 - Ośrodek Opiekuńczy (ul. Niepodległości 10) – Ulice: Aleja Zwycięstwa, Niepodległości, Wyzwolenia.
Nr 17 - Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy (ul. Grunwaldzka 1) – Ulice: Bolesława Chrobrego, Fabryczna, Grunwaldzka, Kazimierza Wielkiego, Księżniczki Dobrawy, Mieszka I, Piaskowa, Piastowska, Plac Patriotów, Przemysława II, Rycerska, Saperów, Świętopełka, Targowa, Warsztatowa, Wojska Polskiego (cała).
Nr 18 - Szkoła Podstawowa nr 5 (ul. Obrońców Westerplatte 18) – Ulice: Jana z Kolna, Kopernika, Kościuszki, Królowej Jadwigi, Księdza Ściegiennego, Lecha, 1 Maja, Małgorzaty Samborówny, Nowa, Obrońców Westerplatte, Plac Marszałka Piłsudskiego, Sambora, Słowackiego, Strzelecka.
Nr 19 - Forum Inicjatyw Społecznych (ul. Łazienna 5) – Ulice: Chopina, Dominikańska, Garncarska, Kościelna, Krótka, Ks. Aleksandra Kupczyńskiego, Lipowa, Łazienna, Mestwina, Mickiewicza, Nad Wisłą, Okrzei, Plac Gen. Józefa Hallera, Plac Świętego Grzegorza, Podgórna, Podmurna, Rybacka, Skromna, Stara, Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Wodna, Zamkowa, Żeglarska.
Nr 20 - Fabryka Sztuk (ul. 30 Stycznia 4) – Ulice: Ignacego Paderewskiego, Jarosława Dąbrowskiego, Kołłątaja, Kręta, Ogrodowa, Stroma, Wąska.
Nr 21 - Szkoła Podstawowa nr 10 (ul. Konopnickiej 11) – Ulice: Adama Ważyka, Bałdowska, Bolesława Prusa, Franciszka Fenikowskiego, Generała Bema, Jabłoniowa, Janusza Kusocińskiego, Jarosława Iwaszkiewicza, Kasprowicza, Ks. Bernarda Sychty, Marii Konopnickiej, Sportowa, Stefana Żeromskiego, 30 Stycznia, Szkoły Morskiej, Wincentego Pola, Wisławy Szymborskiej, Wybudowanie.
Nr 22 - Zespół Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich (ul. Czyżykowska 17) – Ulice: Czyżykowska bez nr 64-66 i 69, Generała Dąbrowskiego, Krasińskiego, Matejki, Nadbrzeżna, Parkowa, Pułaskiego, Sienkiewicza, Staszica, Wybickiego, Wyspiańskiego, Zielona.
Nr 23 - Gimnazjum nr 1 (ul. Czyżykowska 69) – Ulice: Konarskiego, Nowowiejska, Orkana, Polna, Starowiejska.
Nr 24 - Gimnazjum nr 1 (ul. Czyżykowska 69) – Ulice: Ceglarska, Czyżykowska Nr 64-66 i 69, Kochanowskiego, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Orzeszkowej, Reja, Tetmajera.
Nr 25 - Tęczowe Przedszkole (ul. Chełmońskiego 1a) – Ulice: Adolfa Dygasińskiego, Aleksandra Fredry, Andrzeja Frycza Modrzewskiego, Andrzeja Struga, Anny Łajming, Bartosza Głowackiego, Biskupa Konstantyna Dominika, C. Kamila Norwida, Forsterów, Gabrieli Zapolskiej, Jacka Malczewskiego, Jana Stanisławskiego, Juliana Przybosia, Juliana Tuwima, Juliusza Kraziewicza, Józefa Chełmońskiego, Józefa Czyżewskiego, Karola Borchardta, Konstantego Gałczyńskiego, Ks. Feliksa Bolta, Ks. Jerzego Popiełuszki, Ks. J. St. Pasierba, Ks. ppłka Józefa Wryczy, Ks. Władysława Młyńskiego, Lecha Bądkowskiego, Leona Kruczkowskiego, Leona Wyczółkowskiego, Leopolda Staffa, płk. Ryszarda Kuklińskiego, por. Józefa Dambka, por. Józefa Gierszewskiego, ppłk. Stanisława Janika, Przemysłowa, Romana Klima, Romana Landowskiego, rotm. Witolda Pileckiego, Spacerowa, St. Ignacego Witkiewicza, Tadeusza Boya-Żeleńskiego, Wiktora Jagalskiego, Wita Stwosza, Władysława Broniewskiego, Władysława Reymonta, Wojciecha Kossaka, Zofii Nałkowskiej.
Nr 26 - Szpitale Tczewskie (ul. 30 Stycznia 57/58)
Nr 27 - Szpitale Tczewskie (ul. Paderewskiego 11)
Nr 28 - Szpitale Tczewskie (ul. 1 Maja 2)
GMINA GNIEW
Nr 1 - Szkoła Podstawowa w Gniewie, ul. Gdańska 16, obszar: ul. Pocztowa, Gdańska, Czyżewskiego, Staszica, Fryderyka Kapinosa, Drzymały
Nr 2 - Szkoła Podstawowa w Gniewie, ul. Gdańska 16, obszar: ul. Kopernika
Nr 3 - Szkoła Podstawowa w Gniewie, obszar: ul. Gniewskie Młyny, Leśna, Behrendta, Głowackiego, Konopnickiej, Ogrodowa, 7 Marca, Mieszka I, Krasickiego
Nr 4 - Sień Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gniewie, Plac Grunwaldzki 17, obszar: ul. Górny Podmur, Brzozowskiego, Dolny Podmur, Ks. Kursikowskiego, Franciszka Jakusz-Gostomskiego, Spichrzowa, Podwale, Kościuszki, Marszałka Piłsudskiego, Plac Grunwaldzki
Nr 5 - Biuro Referatu Promocji i Informacji Urzędu Miasta i Gminy Gniew, Plac Grunwaldzki 16, obszar: ul. Boczna, Pod Basztą, Rybacka, Rycerska, Sambora, Sobieskiego, Wislana, Wodna, Zamkowa
Nr 6 - Gimnazjum w Gniewie, ul. 27 Stycznia 19, obszar: Osiedle Witosa
Nr 7 - Gimnazjum w Gniewie, ul. 27 Stycznia 19, obszar: ul. Hallera, Jana Pawła II, Kusocińskiego, Partyzantów, Prymasa Wyszyńskiego, Przemysłowa, 27 Stycznia
Nr 8 - Świetlica Wiejska w Kursztynie, Kursztyn 16, obszar: sołectwa Brody Pomorskie, Kursztyn (Kursztyn, Cierzpice), Szprudowo
Nr 9 - Szkoła Podstawowa w Polskim Gronowie, Polskie Gronowo 31, obszar: sołectwa Ciepłe (Ciepłe, Kotło), Kuchnia, Polskie Gronowo, Wielkie Walichnowy
Nr 10 - Szkoła Podstawowa w Piasecznie, Piaseczno 26, obszar: sołectwa Gogolewo, Piaseczno (Piaseczno, Piaseckie Pole)
Nr 11 - Zespół Szkół w Opaleniu, ul. ks. Ludwika Warneckiego 10, obszar: sołectwa Widlice (Widlice, Dębiny, Dębowy Las), Opalenie (Opalenie, Pólko), Jaźwiska
Nr 12 - Filia w Pieniążkowie Zespołu Szkół w Opaleniu, Pieniążkowo 27, obszar: sołectwa Pieniążkowo (Pieniążkowo, Włosienica), Półwieś
Nr 13 - Filia w Pieniążkowie Zespołu Szkół w Opaleniu, Pieniążkowo 27, obszar: sołectwa Kolonia Ostrowicka (Kolonia Ostrowicka, Ostrowite, Stary Młyn, Dąbrówka)
Nr 14 - Świetlica Wiejska w Rakowcu, Rakowiec 44, obszar: sołectwa Rakowiec (Rakowiec, Dębowo, Mała Karczma, Małe Wyręby, Rakówko, Wielkie Wyręby), Jeleń
Nr 15 - Świetlica Wiejska w Nicponi, Nicponia 95D, obszar: sołectwa Nicponia, Tymawa
Nr 16 - Świetlica DPS w Gniewie, ul. Gdańska 23, obszar: ul. Gdańska 23
Nr 17 - Dom Pomocy Społecznej, Wielkie Wyręby 23, obszar: Wielkie Wyręby 23
GMINA PELPLIN
Nr 1 - Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej PELMED Sp. zo.o. w Pelplinie, ul. Wybickiego 14, obszar: ul. Dworcowa, Kopernika, Plac Cukrowni, Wybickiego
Nr 2 - Zespół Kształcenia i Wychowania Nr1, ul. Sambora 5a, obszar: ul. Aleja Cystersów, Kanonicka, Mestwina, Mickiewicza, Ogród Biskupi, Plac Mariacki, Plac Tumski, Przystań Jana Sobieskiego, Strzelnica, Wybudowanie od nr 1 do nr 14, Osiedle Młodych, Plac Grunwaldzki, Sambora, Szkolna, Świerkowa, Klonowa
Nr 3 - Sala Sportowa w Pelplinie, ul. Starogardzka 4a, obszar: ul. Limanowskiego, Starogardzka, Szpitalna, Wigury, Żwirki
Nr 4 - Zespół Szkół Nr 2 w Pelplinie, ul. Kościuszki 12A, obszar: ul. Biskupa Dominika, Czarnieckiego, Dmowskiego, Generała Dąbrowskiego, Generała Hallera, Generała Maczka, Kościuszki, Księdza Pasierba, Marszałka Piłsudskiego, Parkowa, Sportowa oraz sołectwa Janiszewo, Janiszewko, Rożental
Nr 5 - PELKOM Sp. z o.o. w Pelplinie, ul. Starogardzka 12, obszar: ul. Asnyka, Broniewskiego, Iwaszkiewicza, Kochanowskiego, Konopnickiej, Księdza Sychty, Księdza Twardowskiego, Kraszewskiego, Plac Wolności, Podgórna, Pólko, Prusa, Reja, Sienkiewicza, Słowackiego, Stefańskiego, Żeromskiego
Nr 6 - Centrum Kultury w Wielkim Garcu, Wielki Garc 39, obszar: sołectwa Małe Walichnowy, Międzyłęż, Wielki Garc
Nr 7 - Centrum Kultury Wiejskiej w Rudnie, ul. Kościelna 6, obszar: sołectwa Gręblin, Rudno
Nr 8 - Świetlica Wiejska w Lignowach Szlacheckich, Lignowy Szlacheckie 90, obszar: sołectwa Lignowy Szlacheckie, Pomyje
Nr 9 - Świetlica Wiejska w Bielawkach, Bielawki 45, obszar: sołectwa Bielawki, Ropuchy
Nr 10 - Zespół Kształcenia i Wychowania w Rajkowach, ul. Jesionowa 6, obszar: sołectwa Rajkowy
Nr 11 - Zespół Kształcenia i Wychowania w Kulicach, ul. Szkolna 1, obszar: sołectwa Kulice
Nr 12 - Dom Pomocy Społecznej w Pelplinie, ul. Szpitalna 2, obszar: ul. Szpitalna 2
SUBKOWY
Nr 1 - Dom Kultury w Subkowach (ul. Wybickiego 22a) – Ulice: Akacjowa, Boczna, Brzozowa, Gdańska od nr 15 do nr 31, gen. Władysława Sikorskiego, Jana Nowaka-Jeziorańskiego, Jodłowa, Józefa Piłsudskiego, Kardynała Wyszyńskiego, Kościelna, Krótka, Księdza Szylickiego, Modrzewiowa, Prosta, Sadowa, Sosnowa, Sportowa, Spacerowa, Spółdzielcza od nr 1 do nr 23, Świerkowa, Wodna, Wybickiego od nr 1 do nr 71, Za Torem, Zamkowa.
Nr 2 - Zespół Kształcenia Podstawowego i Przedszkolnego w Małej Słońcy (ul. Długa 1) - Ulice: Gorzędziej, Mała Słońca, Mały Garc, Rybaki, Wielka Słońca.
Nr 3 - Szkoła Filialna w Brzuścach (ul. Milenijna 12) – Ulice: Brzuśce, Bukowiec, Radostowo, Starzęcin, Waćmierz, Wielgłowy.
Nr 4 - Gimnazjum im. Zjednoczonej Europy w Subkowach (ul. Wybickiego 19b) – Ulice: Narkowy, Subkowy, ulice: Dworcowa, Cicha, Gdańska od nr 1 do nr 14 i od nr 32 do nr 37, Kociewska, Ogrodowa, Pałacowa, Pogodna, Słoneczna, Spokojna, Spółdzielcza od nr 24 do nr 36, Wybickiego od nr 72 do nr 83, Za Dworcem.
GMINA TCZEW
Nr 1 - Świetlica Wiejska w Tczewskich Łąkach (ul. Szkolna 2) - Czatkowy, Tczewskie Łąki.
Nr 2 - Świetlica Wiejska w Bałdowie (ul. Piękna 1) - Bałdowo, Knybawa.
Nr 3 - Świetlica Wiejska w Czarlinie (ul. Szkolna 13) – Czarlin.
Nr 4 - Zespół Kształcenia i Wychowania w Swarożynie (ul. Wyzwolenia 18) - Swarożyn, Młynki, Zwierzynek, Zabagno, Waćmierek.
Nr 5 - Świetlica wiejska w Boroszewie 34 - Boroszewo, Damaszka, Wędkowy, Liniewko.
Nr 6 - Zespół Kształcenia i Wychowania w Turzu (ul. Kościelna 7) - Turze, Małżewo, Małżewko, Goszyn.
Nr 7 - Świetlica wiejska w Dalwinie 22 - Szczerbięcin, Łukocin, Dalwin, Świetlikowo, Rukosin.
Nr 8 - Szkoła Podstawowa w Lubiszewie (ul. Sambora 3) – Lubiszewo, Stanisławie.
Nr 9 - Gimnazjum w Dąbrówce 37 – Szpęgawa, Dąbrówka.
Nr 10 - Świetlica wiejska w Rokitkach (ul. Kasztanowa 24) - Rokitki, Gniszewo, Śliwiny.
Nr 11 - Szkoła Podstawowa w Miłobądzu (ul. Szkolna 6) - Miłobądz, Mały Miłobądz, Malenin, Zajączkowo, Zajączkowo-Dworzec, Mieścin.
Nr 12 - Dom Pomocy Społecznej w Damaszce.
Nr 13 - Dom Pomocy Społecznej w Stanisławiu.
MORZESZCZYN
Nr 1 - Świetlica Urzędu Gminy Morzeszczyn, ul. 22 Lipca 4, obszar: Bielsk, Dzierżążno, Królów Las, Morzeszczyn, Rzeżęcin
Nr 2 - Świetlica Domu Strażaka, Nowa Cerkiew 25A, obszar: Borkowo, Brzeźno, Gętomie, Nowa Cerkiew, Olsze
Nr 3 - Świetlica Wiejska w Lipiej Górze, Lipia Góra 19C, obszar: Gąsiorki, Kierwałd, Lipia Góra, Majewo
Precz z Zielonym Ładem! - protest rolników w Warszawie
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?