MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Pamiętny wieczór i niezapomniana noc – BIBLIOTECZNA NOC w wydaniu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie [ZDJĘCIA]

Krystyna Paszkowska
Krystyna Paszkowska
MBP Tczew/Jacek Cherek
Niecodzienne spotkania z literaturą, moc niezapomnianych atrakcji dostosowanych do potrzeb zróżnicowanych wiekowo uczestników, występy muzyczne, gry i animacje biblioteczne, a na zakończenie gwóźdź programu, czyli Czytanie Reżyserowane w wykonaniu Studia Aktorskiej Interpretacji Literatury. To wszystko w ramach Nocy Bibliotek, jaką zorganizowano dziś - 8 czerwca - w tczewskiej książnicy.

Na początek były nagrody i wyróżnienia dla laureatów konkursu plastycznego „Mój bohater” oraz uczestników projektu czytelniczego „Z książką na start”.

Maluchy z Przedszkola nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi w Tczewie już wielokrotnie uatrakcyjniały biblioteczne zabawy. Tak było i tym razem...

Za sprawą artystów ze Studia Aktorskiej Interpretacji Literatury, zebrani mieli okazję przenieść się na moment do niezwykłego świata wykreowanego przez brytyjskiego pisarza Alana Alexandra Milne’go. Historia o przygodach przesympatycznego Misia o Bardzo Małym Rozumku oraz o jego kompanach ze Stumilowego Lasu na pewno przypadnie do gustu niejednemu miłośnikowi dziecięcych opowieści. Bo najsłynniejszego w dziejach literatury wielbiciela miodku kochają wszyscy – ci mali, ci więksi i ci całkiem już dorośli.

Były zabawy ruchowe, gry, łamigłówki, krzyżówki, zagadki, rebusy. I tu kolejna niespodzianka! Wszystkie zadania z którymi przyszło się zmagać zarówno młodszym, jak i starszym uczestnikom bibliotecznego wydarzenia wiązały się tematycznie z… pszczołami.

Było też coś dla miłośników historii. Wszyscy pasjonaci burzliwych dziejów Grodu Sambora mogli podziwiać wystawę zgromadzonych w Sekcji Historii Miasta skarbów, pamiątek, eksponatów współtworzących lokalną historię oraz kulturę.

Wiceprezydent Tczewa Adam Urban za działalność na rzecz kultury uhonorował Agatę Sowę, chwilę później na scenę wkroczyli: Anna Bugajska, Kamil Dominiak oraz Adrian Wiśniewski – artyści reprezentujący studio Aktorskiej Interpretacji Literatury. Czytający zmierzyli się tym razem z popularnymi i tymi nieco mniej znanymi fraszkami polskich literatów od Jana Kochanowskiego po poetów współczesnych (także tczewskich, jak m.in. Barbara Kozikowska czy Ludwik Kiedrowski) – z utworami pozornie łatwymi w odbiorze, ale jednocześnie niosącymi z sobą bogate, uniwersalne przesłanie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zofia Zborowska i Andrzej Wrona znów zostali rodzicami

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tczew.naszemiasto.pl Nasze Miasto