Zaginieni w województwie pomorskim. Widziałeś ich?
Być może widziałeś którąś z tych osób lub posiadasz na jej temat jakiekolwiek informacje? Jeśli tak, koniecznie skontaktuj się z Fundacją ITAKA.
Możesz to zrobić:
- dzwoniąc pod numer 22 654 70 70 (czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 13:00-17:00 oraz w każdą sobotę i niedzielę w godz. 9:00 - 13:00),
- wysyłając wiadomość na adres e-mail [email protected] lub na adres Fundacja ITAKA, 00-958 Warszawa 66, skr. pocztowa 127.
Fundacja ITAKA weryfikuje uzyskane informacje we współpracy z policją
Fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych - organizacja pozarządowa, która zajmuje się poszukiwaniem osób zaginionych w Polsce oraz udziela wsparcia ich bliskim. Do tej pory udało jej się odnaleźć niemal 16 tysięcy osób.
Z badań Fundacji ITAKA wynika, że największą grupą osób zaginionych stanowią:
- mężczyźni w wieku 27-35 lat
- kobiety w wieku 9-17 lat.
Zaginieni w województwie pomorskim. Widziałeś? Zgłoś!
Jeśli widziałeś osobę zaginioną i zechcesz powiadomić o tym Fundację, będzie ona chciała uzyskać od ciebie jak najwięcej wiadomości, które pomogą jej dotrzeć do poszukiwanego. Jakie informacje są istotne i mogą pomóc w poszukiwaniach osób zaginionych?
- Kiedy i gdzie widziałeś zaginioną osobę? Szczegółowe informacje o lokalizacji, czasie, porze, sytuacji.
- Czy widziałeś zaginioną osobę raz czy więcej razy?
- Jeśli widziałeś zaginionego więcej razy, czy było to zawsze w tej samej okolicy czy w różnych miejscach?
- Jak zachowywała się zaginiona osoba?
- Czy zaginiony był w towarzystwie czy sam?
- Czy była jakaś charakterystyczna rzecz w zachowaniu lub stroju osoby zaginionej?
Jak często ludzie giną bez wieści?
Powodów zaginięć może być wiele i nie zawsze wszystkie są racjonalnie wytłumaczalne. Niektórzy po prostu wychodzą z domu i do niego nie wracają, chcą odciąć się od rodziny, znajomych, otoczenia. Zwykle takie osoby wyjeżdżają do zupełnie innego miejsca w Polsce albo za granicą i zaczynają życie od nowa. Czasem wiedząc o tym, że są poszukiwane: nie ujawniają się, ale mogą też zgłosić się na komendę policji i oświadczyć, że z powodów osobistych świadomie zerwali wszelkie relacje z bliskimi. W takiej szczególnej sytuacji policja ma obowiązek wykreślić je z rejestru osób poszukiwanych, a rodzina nie uzyska żadnej informacji o tym, gdzie przebywa taka osoba i co się z nią dzieje.
Innymi przyczynami zaginięć może być ucieczka z domu (dotyczy dzieci i nastolatków, a najwięcej odnotowuje się ich wiosną i latem), a także kłopoty z pamięcią (demencja, głównie wśród osób starszych)
Fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych
Powstała w 1999 roku. ITAKA jest jedyną organizacją pozarządową w Polsce, która całościowo zajmuje się problemem zaginięcia.
ITAKA wszelką pomoc świadczy bezpłatnie.
Fundacja ITAKA czeka na jakiekolwiek informacje ws. poszukiwanych przez siebie osób zaginionych. Jeśli widziałeś którąś z poszukiwanych osób lub posiadasz o niej jakiekolwiek informacje - skontaktuj się z Fundacją ITAKA:
- telefon: 116 000 lub 22 654 70 70
- e-mail: [email protected]
Strefa Biznesu: Takie plany mają pracodawcy. Co czeka rynek pracy?
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?