Zjadła je trema

Władysław Prabucki
Patrycja Kordowska (przy piłce) wraz z koleżankami zajęły ósme miejsce w Polsce. Fot. Tomasz Rogalski
Młodziczki UKS Libero MOS Starogard Gd. zajęły ósme, ostatnie miejsce w rozegranych w Tomaszowie Lubelskim finałach mistrzostw Polski w siatkówce dziewcząt.

Młodziczki UKS Libero MOS Starogard Gd. zajęły ósme, ostatnie miejsce w rozegranych w Tomaszowie Lubelskim finałach mistrzostw Polski w siatkówce dziewcząt. Jednak uważamy, że sama gra w siatkarskiej elicie to wielki sukces podopiecznych Tomasza Sowińskiego.

Starogardzianki w grupie przegrały po 0:2 z Gedanią Gdańsk, Zawierciem i Culmenem Chełmno. W meczu dającym prawo gry o piąte miejsce spotkały się z Wisłą Kraków, którą pokonały podczas starogardzkiego półfinału 2:1. Teraz było odwrotnie, 2:1 wygrały krakowianki, naszym pozostała gra o 7 miejsce w finałowym turnieju. Po raz drugi spotkały się z Culmenem Chełmno, jednak tym razem walczyły do końca, o czym świadczą sety do 22 i 24.
- Jechałem do Tomaszowa Lubelskiego ze spokojem, sam awans był dla mnie wielkim przeżyciem - powiedział Tomasz Sowiński, trener starogardzianek. - Dziewczyny zjadła trema, zagrały słabszy turniej, jednak nie robię z tego tragedii. Były dobre momenty, co świadczy o tym, że dziewczyny stać na więcej.
Starogardzianki miały dwójkę prawdziwych kibiców. Na trybunach gardło zdzierali państwo Kotlewscy, rodzice Ani i Kamili, którzy pojechali do Tomaszowa na swój koszt i przez cały turniej dopingowali dziewczęta z UKS Libero.
Trener myśli już o przyszłości. W 2006 roku chce stworzyć silny zespół kadetek. Już wiadomo, że trafi do niego oprócz obecnie trenujących w UKS Libero dziewcząt, parę zawodniczek Jacka Górskiego. Trwają rozmowy na temat wspólnej pracy z Marzeną Roik, trenerką zajmującą się utalentowaną grupą dziewcząt z Morzeszczyna i Gniewu.