Zygfryd Liban, tczewski długodystansowiec wygrywa

Świetnie spisali się tczewianie uczestniczący w XVIII Chojnickich Biegach Ulicznych. Na liczącej 10 km trudnej trasie, w upale dochodzącym do 30 stopni Celsjusza, wystartowało 133 zawodników. 124 ukończyło bieg.

Z czworga tczewian najlepiej spisał się Zygfryd Liban, który w kategorii 50-59 lat zajął pierwsze miejsce z czasem 39:19 min. W tej samej kategorii tczewianin Kazimierz Kresimon był siódmy (44:36), a Antoni Sobolewski - dziesiąty (48:16). Dzielnie spisała się też tczewianka, Wiesława Gołąb, dla której był to drugi tak ważny bieg. Ostatecznie zajęła 15 miejsce wśród kobiet. Uzyskując czas 1:05,19 min. wyprzedziła trzech przedstawicieli brzydszej płci.
Tczewianin Zygfryd Liban startował też w Sztumie, w biegu z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Na dystansie ok. 6 km okazał się najlepszy w swej kategorii wiekowej uzyskując czas 23:18 min. Triumfował miejscowy biegacz, Bartosz Mazurski.

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?