Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Subkowy. Gminna Biblioteka Publiczna dołącza do zasobów LEGIMI

Krystyna Paszkowska
Krystyna Paszkowska
Od 1 października 1986r.  biblioteka mieści się ponownie w budynku przy ul. Józefa Wybickiego 19
Od 1 października 1986r. biblioteka mieści się ponownie w budynku przy ul. Józefa Wybickiego 19 Gminna Biblioteka Publiczna Subkowy
Gminna Biblioteka Publiczna w Subkowach przystępuje do pomorskiego konsorcjum LEGIMI. Dzięki temu oferta biblioteki poszerzy się o możliwość korzystania z platformy zawierającej ponad 60 tysięcy ebooków i audiobooków. Oferta jest bezpłatna. Co miesiąc pracownicy biblioteki będą udostępniać 10 bezpłatnych kodów do bazy Legimi.

Każdy kod do bazy LEGIMI jest ważny przez 30 dni od momentu aktywacji. Adresatami tej usługi mogą być wyłącznie czytelnicy subkowskiej biblioteki posiadający aktywne konto.

Zważywszy, że książnica ma w swoich zbiorach około 18 tys. woluminów, to możliwość pozyskania dostępu do kolejnych 60 tys. ebooków i audiobooków jest nie lada gratką dla czytelników. Okres pandemii i związane z takim stanem obostrzenia w korzystaniu z zasobów książnicy wpłynął również na czytelnictwo w gminie Subkowy.

- W tym roku mamy 375 aktywnych czytelników, a w ubiegłym roku było 434 - mówi Alicja Brzozowska, dyr. Gminnej Biblioteki Publicznej w Subkowach. - Niepokoi mnie taki stan, chociaż pandemia miała też pozytywny wpływ na poziom czytelnictwa. Chociaż aktywnych czytelników jest teraz mniej, to liczba wypożyczanych woluminów jest większa niż w ubiegłym roku. Mam nadzieję, że dostęp do ebooków i audiobooków pozwoli nie tylko odbudować bazę czytelników, ale i ją powiększyć.

Alicja Brzozowska, przyznaje, że książnica odczuwa zmniejszenie zainteresowania korzystaniem z zasobów biblioteki. - Zwłaszcza starsi mieszkańcy odczuwają lęk przed wypożyczaniem - mówi pani dyrektor. - Często słyszymy pytania o dezynfekcję książek. Tego jednak nie możemy robić. Wypożyczone książki poddawane są jednak kwarantannie.

Okres zamknięcia w czasie pandemii nie był bezowocny dla subkowskiej książnicy. Pracownicy wykorzystali ten czas na podwyższenie standardów w budynku biblioteki, pojawiły się m.in. nowe regały.

Wraz z pandemią subkowscy bibliotekarze szukali również poza-standardowych form zainteresowania mieszkańców czytelnictwem. Jednym z pomysłów była oferta dowozu książek do zainteresowanego. W najbliższą - środę 10 marca, rusza kolejna akcja. Tym razem w ofercie książnicy jest czytanie bajek najmłodszym mieszkańcom przez telefon. Wystarczy wcześniej zgłosić telefonicznie chęć skorzystania z wybranej usługi pod numerem 58 536 85 24.

A jakie plany na książnice ma Alicja Brzozowska? WSPÓŁPRACA - to hasło przewodnie założonych przez panią dyrektor planów. Według Alicji Brzozowskiej biblioteka, to nie tylko książki, ale miejsce wyjątkowe, w którym człowiek spotyka drugiego człowieka, by rozmawiać. Jest miejscem wymiany doświadczeń łączących pokolenia i środowiska. Taką bibliotekę pragnie współtworzyć z instytucjami ale przede wszystkim z czytelnikami. Tym bardziej, że pomysły rodzą się w jej głowie, jak grzyby po deszczu.
- Priorytetem dla nas jest gromadzenie, budowanie księgozbioru, aby zaspokajać głód czytelniczy - podkreśla pani dyrektor.

Więcej informacji o działaniach subkowskiej książnicy zainteresowani znajdą TUTAJ

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tczew.naszemiasto.pl Nasze Miasto