Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Tczewscy seniorzy w akcji. Sesja fotograficzna w strojach z innej epoki, to tylko część ich aktywności

Andrzej Gurba
Andrzej Gurba
Wideo
od 16 lat
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tczewie od lat prowadzi aktywną politykę senioralną. Projektów jest wiele i są różnorodne, bo różne są potrzeby seniorów. Tczewscy seniorzy doskonale potrafią się też bawić, czego przykładem jest miejska sesja fotograficzna w strojach stylizowanych na lata 20. i 30. XX wieku.

Tczew - miasto przyjazne seniorom

Julita Jakubowska, dyrektorka Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tczewie mówi, że miasto jest bardzo przyjazne seniorom.

- Od wielu lat, każdego roku, realizujemy projekty dedykowane seniorom. To są bardzo różne programy np. komputerowe, związane z nowoczesnymi technologiami, bankomatami, ale także wspierające leczenie seniorów czy też rozwijające ruch samopomocy ze 170 rodzajami usług - mówi Julita Jakubowska, dyrektorka Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tczewie.

Tczewscy seniorzy są aktywni artystycznie

Tczewscy seniorzy są aktywni artystycznie. W oparciu o wolontariat powstał zespół taneczny Wiecznie Młodzi. Jest także zespół wokalny - Fisolki.

Ważne są projekty międzypokoleniowe, sporo jest wycieczek, innych wyjazdów: teatr, kino, spa. To tczewscy seniorzy zainicjowali w mieście aqua areobik.

Julita Jakubowska mówi, że inspiracją, bazą do projektów jest znajomość seniorów, ich potrzeb i dobrze zorganizowana grupa wolontariuszy oraz kadra w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Tczewie oraz Polskim Komitecie Pomocy Społecznej (projekty prowadzone są wspólnie).

Czytaj także:

W 2023 roku realizowanych jest (i było) kilkanaście projektów. To m.in.: XX Gala Wyborów Miss i Mistera Złotego Wieku, aktywna pora dla seniora, działania międzypokoleniowe (np. kulinarne), klub senior plus, korpus wsparcia seniorów, kawiarenka dla seniora, mój czas dla seniora, ścieżki zdrowia (gimnastyka), cztery pory roku, polsko-ukraińska publikacja z wierszami, tworzenie fotoksiążek.

Julita Jakubowska podkreśla, że MOPS bardzo chętnie wchodzi w partnerstwo z innymi podmiotami, stowarzyszeniami.

- Poza tym, pomagamy w pisaniu projektów innym organizacjom - stwierdza dyrektorka MOPS w Tczewie.

Zobaczcie zdjęcia z miejskiej sesji fotograficznej w strojach stylizowanych na lata 20. i 30. XX wieku:

Czytaj także:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tczew.naszemiasto.pl Nasze Miasto