W I lidze tylko remis Słupi, a Sokół poległ

Zbigniew Brucki
Po dwutygodniowej przerwie w rozgrywkach na parkiety wróciły żeńskie i męskie siódemki zaplecza ekstraklasy.

W żeńskiej I lidze piłkarki AZS AWFiS Gdańsk podejmowały Słupię Słupsk. Gospodynie przystąpiły do tego pojedynku z dwoma zwycięstwami na koncie, remisem, porażką i z czwartej pozycji w tabeli. Przyjezdne, zresztą jako jedyne w I-ligowej stawce, stanęły do derbów z kompletem wygranych. Słupszczanki były więc faworytkami pojedynku. Derby jednak, jak mówią, rządzą się swoimi prawami. Gdańszczanki zremisowały ze Słupią 34:34 (18:15). Zresztą przyjezdne musiały się sporo napracować w końcówce, by uratować choć punkt. Dwie minuty przed końcem przegrywały bowiem 31:33. Później zdołały nawet objąć prowadzenie 34:33, ale ostatnie słowo należało do gospodyń, a konkretnie do Joanny Litwin, która dała remis swej drużynie. Co ciekawe, było to jej pierwsze skuteczne uderzenie na bramkę.
Inne wyniki V kolejki: MTS Kwidzyn - Pogoń Handball Szczecin 32:37 (19:22), AZS AWF Poznań - Sparta Oborniki Wlkp. 25:36 (6:19), AZS AWF Warszawa - Start II Elbląg 36:33 (18:13).
W I lidze mężczyzn nie popisał się Vetrex Sokół Kościerzyna: w Elblągu przegrał 22:31 (8:14) z Wójcikiem MebleTechtrans, zamykającym stawkę. Drugi pomorski zespół, SMS Gdańsk w Warszawie uległ 38:39 (17:18) KU AZS PW. Inne wyniki VII kolejki: Wisła II Płock - Jurand Ciechanów 34:29, AZS Bydgoszcz - Ostrovia Ostrów Wlkp. 36:34, Pogoń Handball Szczecin - AZS Zielona Góra 25:20, Grunwald Poznań - AZS Warszawa 30:32.