Szymon Szadurski
Sebastian Milewski, były zawodnik Piasta Gliwice, wybiegł w podstawowym składzie Arki Gdynia w dzisiejszym sparingu. Stanisław Wrzosek/www.arka.gdynia.pl
Arka Gdynia przegrała 2:3 (1:2) z Piastem Gliwice w Gniewinie w drugim sparingu przed zbliżającym się, nowym sezonem w Fortuna 1. Lidze. Żółto-niebieskim udało się co prawda dwukrotnie trafić do siatki rywala, występującego w ekstraklasie, jednak sami stracili trzy gole.

Sparing Arki Gdynia z Piastem Gliwice w Gniewinie

Arka Gdynia nie była faworytem w sparingu z grającym w ekstraklasie Piastem Gliwice. Jednak żółto-niebiescy dobrze rozpoczęli dzisiejszy pojedynek.

Już w szóstej minucie meczu Kacper Skóra został sfaulowany w polu karnym Piasta Gliwice. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Michał Marcjanik i wykorzystał dogodną sytuację do wyprowadzenia żółto-niebieskich na prowadzenie.

Zapachniało w tym momencie niespodzianką. Jednak piłkarze Piasta Gliwice odpowiedzieli skuteczną akcją już po dwóch minutach. Do bramki Arki Gdynia, strzeżonej przez Martina Chudego, piłkę skierował Kamil Wilczek.

Niestety jeszcze przed przerwą zawodnicy prowadzeni przez Aleksandara Vukovica udokumentowali kolejnym trafieniem swoją przewagę na boisku. Piastowi Gliwice prowadzenie zapewnił Patryk Dziczek.

Po zmianie stron arkowom udało się wyrównać. Dośrodkowanie Dawida Gojnego z rzutu rożnego sfinalizował celnym strzałem głową Karol Czubak.

Jednak pięć minut przed zakończeniem dzisiejszego testmeczu Piast Gliwice rozstrzygnął losy sparingu. Trafienie, przesądzające o zwycięstwie zespołu ze Śląska, zaliczył Tomas Huk.

Arka Gdynia kolejny sparing rozegra już w sobotę 8 lipca, także w Gniewinie. Przeciwnikiem żółto-niebieskich będzie drugoligowa Radunia Stężyca.

Arkowcy zgrupowanie w Gniewinie zakończą 12 lipca. Podopieczni trenera Wojciecha Łobodzińskiego wrócą wówczas do Gdyni. Do inauguracji rozgrywek w Fortuna 1. Lidze przygotowywać będą się w kolejnych dniach na obiektach Gdyńskiego Centrum Sportu.