Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Tczewski ratusz podpisał umowę na projekt przebudowy basenu. Ma być gotowy w lipcu 2024 roku

Andrzej Gurba
Andrzej Gurba
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Tczewski ratusz podpisał umowę na opracowanie projektu przebudowy i modernizacji basenu przy ulicy Wojska Polskiego działającego w Tczewskim Centrum Sportu i Rekreacji. Koszt wykonania dokumentacji to prawie 550 tysięcy złotych. Projekt powinien być gotowy do 10 lipca 2024 r.

W czasie wakacji ogłoszony zostanie przetarg na wykonanie basenowych prac

Po wykonaniu dokumentacji, ogłoszony zostanie przetarg na prace. Miasto Tczew ma zapewnione 15 mln zł dotacji na ten cel z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych.

- To będzie gruntowny remont nie tylko pływalni, ale całego obiektu, wraz z zagospodarowaniem otoczenia - stwierdza Mirosław Pobłocki, prezydent Tczewa.

Kompleks basenowy przy ul. Wojska Polskiego w Tczewie powstał w latach 70. XX wieku. Zaplanowano przebudowę i modernizację instalacji uzdatniania wody basenowej, wykonanie systemu odzysku wody przelewowej na basenach. Inwestycja to także: przebudowa instalacji wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła (w tym wykonanie nowego systemu wentylacji i osuszania basenów), przebudowa i wymiana instalacji grzewczych, instalacji elektrycznej wewnętrznej i zewnętrznej wraz z modernizacją oświetlenia na energooszczędne.

Zobacz także:
Spółka Retail Invest zapłaciła miastu Tczew prawie 15 mln zł. Będzie park handlowy?

Przewidziano prace remontowe dotyczące niecek, trybun, pomieszczeń socjalnych i administracyjnych. Wykonana zostanie termomodernizacja obiektu, włącznie z wymianą okien i drzwi. Obiekt będzie przystosowany do korzystania przez osoby niepełnosprawne.

Z dotacji sfinansowany zostanie także zakup urządzeń basenowych i sportowych.

Jak długo potrwają prace w Tczewie?

Tczewski radny Maciej Skiberowski obawia się, że mieszkańcy nie będą mogli korzystać z basenu aż przez dwa lata. Zapytał prezydenta Tczewa, w ramach interpelacji, o dokładny plan z terminami przebudowy i rozbudowy obiektu sportowo-basenowego przy ulicy Wojska Polskiego. Odpowiedzi jeszcze nie ma.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tczew.naszemiasto.pl Nasze Miasto