Gniewski karateka na podium zdobywając srebrny medal na Mistrzostwach Świata

Jakub Staniszewski
W miniony weekend, gniewscy karatecy wzięli udział w Mistrzostwach Świata w Karate Tradycyjnym, które odbyły się w Hali Globus w Lublinie. W zawodach uczestniczyło 1 500 zawodników z 28 państw. Nie mogło w nich zabraknąć również gniewskich karateków, którzy pokazali swoje wysokie umiejętności w tej sztuce walki.

Przez 3 dni Lublin stał się prawdziwą stolicą karate. To tam od 9 do 11 grudnia rywalizowali karatecy z różnych stron świata, biorący udział w mistrzostwach. Imprezą towarzyszącą był Puchar Świata Dzieci.

Do międzynarodowej rywalizacji stanęło 12 młodych karateków z Uczniowskiego Klubu Karate Tradycyjnego, których trenuje sensei Kazimierz Marut. Gminę Gniew reprezentowali: Aleksander Grabowski, Kalina Grzelińska, Kornel Kamiński, Weronika Kluba, Blanka Małkowska, Kinga Małkowska, Ignacy Ordowski, Marek Pelowski, Maja Romanowska, Zosia Szczeblewska, Kamil Szuta, Urszula Świdlińska.

- Poprzeczka zawodów była bardzo wysoka, jak na imprezę tej rangi przystało. Rewelacyjnie zaprezentowały się nasze najmłodsze zawodniczki Kalina Grzelińska, Blanka Małkowska oraz Kinga Małkowska, które w mistrzostwach zajęły kolejno 8 i 6 miejsce. W różnych kategoriach nasi uczestnicy uplasowali się w pierwszej dziesiątce - mówi rzecznik UMiG Gniew - Wysoki poziom swoich umiejętności zaprezentowali także Kamil Szuta i Ula Świdlińska, zajmując IV miejsce.

Na mistrzowskim podium stanął natomiast gniewski karateka Aleksander Grabowski, zdobywając srebrny medal oraz Marek Pelowski z Tczewa, który zajął III miejsce.