Komendant Policji w Tczewie odznaczony srebrną odznaką "Zasłużony Policjant"

Krystyna Paszkowska
Krystyna Paszkowska
Udostępnij:
Pomorscy policjanci uczcili Narodowe Święto Niepodległości. Podczas tej wyjątkowej okazji insp. Marcin Malinowski, komendant powiatowy Policji w Tczewie otrzymał Srebrną Odznakę „Zasłużony Policjant”. W podniosłej atmosferze tego Święta wręczono wiele innych wyróżnień i podziękowań za pracę na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego, a także odbyło się ślubowanie nowo przyjętych policjantów.

11 listopada przypadła 103. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W 1918 roku, po 123 latach niewoli narodowej i powstańczych zrywów wolnościowych, Polska odzyskała niepodległość. To najważniejsze święto państwowe. Dla wielu Polaków to dzień zadumy nad historią i okazja do wyrażenia uczuć patriotycznych.

W czasie obchodów Narodowego Święta Niepodległości (16.11.2021) w auli Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku przy ul. Biskupiej wręczone zostały m.in. akty przedterminowego mianowania na wyższe stopnie policyjne, medale za Długoletnią Służbę oraz odznaki Zasłużony Policjant. To wyróżnienia przysługujące policjantom, którzy wzorowo wykonują swoje obowiązki, ponadprzeciętnie angażują się w służbie, przejawiają własną inicjatywę i doskonalą kwalifikacje zawodowe.

Podczas tej wyjątkowej okazji insp. Marcin Malinowski, komendant powiatowy Policji w Tczewie otrzymał Srebrną Odznakę „Zasłużony Policjant”.

Obchody Narodowego Święta Niepodległości połączono także ze ślubowaniem nowo przyjętych policjantów.

„Strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli nawet z narażeniem życia” - te słowa roty ślubowania wypowiedziało 57 nowych funkcjonariuszy.

Ślubowanie przyjął Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Andrzej Łapiński, który podkreślił, jak trudna i odpowiedzialna jest służba w Policji. Życzył wszystkim funkcjonariuszom sukcesów zawodowych oraz szybkich awansów. Rodzinom nowych stróżów prawa życzył natomiast zrozumienia dla trudów tego zawodu.

Podczas procedury kwalifikującej do służby w Policji kandydaci musieli wykazać się nie tylko wiedzą, ale także doskonałym zdrowiem i kondycją fizyczną. W najbliższych dniach trafią na szkolenie podstawowe w szkole Policji, gdzie zdobędą wiedzę i umiejętności niezbędne do wypełniania słów złożonej przysięgi. Będą uczyć się m.in. podstawowych przepisów prawnych, obchodzenia z bronią i technik interwencji. Następnie wrócą do swoich macierzystych jednostek.

Ceremonia była doskonałą okazją do wręczenia innych wyróżnień. Kapituła Medalu im. Danuty Siedzikówny „Inki” przyznała Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Gdańsku Medal za godne uznania wieloletnie działania na rzecz upamiętniania Żołnierzy Wyklętych, ich wpływ na współczesne pokolenie i postawy młodzieży, dążąc do doskonałości, aby zachować się jak trzeba. Medal wręczył Stefan Kukowski, Wielki Mistrz Konfederacji Orderu Świętego Stanisława.

Wszystkim zgromadzonym policjantom Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku pogratulował oraz podziękował za dotychczasową służbę.

Uroczystość swoją obecnością uświetnili: przewodniczący Konwentu Morskiego kpt. ż.w. Zbigniew Sulatycki, wojewoda pomorski Dariusz Drelich, st.bryg. Piotr Socha pomorski komendant wojewódzki PSP oraz dyrektor Cappelli Gedanensis Marek Więcławek.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie