Magdalena Sobal dała cenną wygraną drużynie Pogoni Dekpolu Tczew, a piłkarki AP Orlenu Gdańsk ograne przez byłe zawodniczki

Paweł Stankiewicz
Przemysław Świderski
Pomorskie drużyny grały zmiennie w dziewiątej kolejce rozgrywek Orlenu Ekstraligi kobiet. Piłkarki AP Orlenu Gdańsk nie miały żadnych szans w starciu z mistrzyniami Polski, czyli zespołem GKS Katowice. Z kolei Pogoń Dekpol Tczew postarała się o niespodziankę i wygrała w Łęcznej z Górnikiem, a bohaterką meczu była Magdalena Sobal.

Drużyna AP Orlenu nie miała argumentów w spotkaniu w Katowicach. Drużyna prowadzona przez trenera Tomasza Borkowskiego została w głównej mierze pogrążona przez zawodniczki, które w poprzednich latach reprezentowały barwy dla zespołu z Gdańska. Mowa o Klaudii Słowińskiej i Julii Włodarczyk.

Po dwie bramki dla mistrzyń Polski strzeliły Nikola Brzęczek i Aleksandra Nieciąg, a piąte trafienie dołożyła właśnie Słowińska. Tutaj trzeba jednak dodać, że przy pierwszej, drugiej i piątej bramce asystowała właśnie Włodarczyk, a Słowińska - oprócz strzelonego gola - zaliczyła kluczowe podanie przy czwartej bramce dla zespołu z Katowic. Honorową bramkę dla gdańszczanek strzeliła Clarissa Kirsch-Downs. Na szczęście dla zespołu AP Orlenu wyniki tak się ułożyły, że podopieczne trenera Borkowskiego utrzymały trzecie miejsce w tabeli Orlenu Ekstraligi kobiet.

Zespołowi z Gdańska pomogła Pogoń Dekpol Tczew, która niespodziewanie wygrała w Łęcznej z Górnikiem. Dzięki temu piłkarki z Tczewa zajmują szóste miejsce w tabeli i mają tylko punkt straty do trzeciego zespołu AP Orlenu i śmiało mogę myśleć o sprawianiu kolejnych niespodzianek.

Mecz w Łęcznej długo układał się po myśli gospodyń, które prowadziły od 35 minuty po golu strzelonym przez Dominikę Dereń. Pogoń ma jednak w składzie Magdalenę Sobal. To właśnie reprezentacyjna napastniczka drużyny z Tczewa została sfaulowana w polu karnym i sama wykorzystała "jedenastkę". Na dwie minuty przed końcem spotkania Pogoń wykorzystała stratę piłki przez rywalki, a Sobal pognała z futbolówką niemal od połowy boiska i strzelając gola zapewniła swojej drużynie komplet punktów.

GKS Katowice - AP Orlen Gdańsk 5:1 (3:0)

Bramki: 1:0 Nikola Brzęczek (2), 2:0 Aleksandra Nieciąg (21), 3:0 Aleksandra Nieciąg (43), 4:0 Nikola Brzęczek (84), 4:1 Clarissa Kirsch-Downs (90+2), 5:1 Klaudia Słowińska (90+4)

AP Orlen: Michlewicz – Piórkowska, Szewczuk, Dabney (46 Aoyem), Massombo (77 Kołodziejek), Sanford, Skrzypczyk (46 Sirant), Siwińska, Kirsch-Downs, Tarnawska (62 Dymińska), Gadawska (62 Okoń)

Górnik Łęczna – Pogoń Dekpol Tczew 1:2 (1:0)

Bramki: 1:0 Dominika Dereń (35), 1:1 Magdalena Sobal (80-karny), 1:2 Magdalena Sobal (88)

Pogoń Dekpol: Banaszkiewicz – Korda, Enjo, Andrzejewska, Nowak, Katowicz, Jędrzejewska, Sobierajska (60 Witczak), Tryka (60 Wierzbińska), Tobiczyk (60 Rembalska), Sobal