Paweł Stankiewicz
Piłkarki Pogoni Dekpolu zrobiły kolejny krok w kierunku utrzymania w Orlenie Ekstralidze Kobiet. Beniaminek wygrał bardzo ważny mecz w Koninie z Medykiem. Z kolei drużyna AP Orlenu Gdańsk przegrała wyjazdowe spotkanie z GKS Katowice i choć zajmuje bezpieczne miejsce w tabeli, to wciąż nie może spać spokojnie.

Dla Pogoni mecz w Koninie miał duże znaczenie, bo rywalki także walczą o utrzymanie w krajowej elicie. Beniaminek z Tczewa jesienią rozprawił się u siebie z Medykiem i chciał to powtórzyć także w spotkaniu wyjazdowym.

Obie drużyny bardzo chciały wygrać w tym pojedynku, więc od początku nie brakowało okazji pod obiema bramkami. Wreszcie w 16 minucie Aleksandra Sudyk została sfaulowana w polu karnym, a „jedenastkę” na bramkę pewnym strzałem zamieniła Magdalena Sobal. To zawodniczka, która w pierwszym meczu tych drużyn wygranym przez Pogoń 4:2 strzeliła wszystkie cztery gole.

Sobal była bohaterką także spotkania w Koninie. To właśnie ta piłkarka na początku drugiej połowy ponownie umieściła piłkę w bramce rywalek. Wcześniej gospodynie miały swoje sytuacje, ale też świetnej okazji nie wykorzystała Kornelia Okoniewska dla drużyny z Tczewa. Drużynę Medyka stać było na kontaktowego gola, ale komplet cennych punktów zdobyła drużyna Pogoni.
Piłkarki AP Orlenu nie miały nic do powiedzenia w Katowicach. Wyżej notowany zespół GKS już w 3 minucie objął prowadzenie po trafieniu Natalii Oleszkiewicz, a dwadzieścia minut później wynik podwyższyła Karolina Łaniewska. Na początku drugiej połowy Weronika Szymaszek przypieczętowała zwycięstwo GKS.

Pogoń zajmuje ósme miejsce w ligowej tabeli i ma trzy punkty przewagi na dziesiątą drużyną AP Orlenu. Dwa pomorskie zespoły mają jeszcze do rozegrania zaległy mecz derbowy z rundy jesiennej, który jest zaplanowany na 26 kwietnia.

Pogoń Szczecin – AP Orlen Gdańsk 3:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Natalia Oleszkiewicz (3), 2:0 Karolina Łaniewska (23), 3:0 Weronika Szymaszek (47)

AP Orlen: Michlewicz – Piórkowska, Szewczuk, Sanford, Włodarczyk, Formela, Sirant, Słowińska, Dymińska, Tarnawska, Grzywińska

Medyk Konin – Pogoń Dekpol Tczew 1:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Magdalena Sobal (16-karny), 0:2 Magdalena Sobal (55), 1:2 Natalia Pakulska (68)

Pogoń Dekpol: Niemaszyk – Tabor, Jeleń, Nowak, Tobiczyk (90 Rembalska), Sitarz (60 Osowska), Sudyk, Jędrzejewska, Polańska (60 Ejzel), Sobal (84 Witek), Okoniewska