Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Pomaganie zwierzakom to większa frajda, niż sylwestrowe petardy i race. Akcja w Tczewie

Andrzej Gurba
Andrzej Gurba
Schronisko w Tczewie
Schronisko w Tczewie Andrzej Gurba
Otoz Animals Schronisko w Tczewie uruchomiło specjalną zbiórkę pod hasłem "Pomagamy! - Nie strzelamy". Pracownicy schroniska i wolontariusze zachęcają do wpłat na zwierzaki, zamiast wydawania pieniędzy na sylwestowe fajerwerki. Zbiórka potrwa do 2 stycznia (do godz. 20). Pieniądze przeznaczone zostaną na zakup szczepionek i pokrycie kosztów leczenia zwierzaków.

Jak wytłumaczyć przerażonemu psu, że nic mu nie grozi?

- Pomaganie to większa frajda, niż kilkuminutowe wystrzeliwanie rac świetlnych i petard. Może zamiast tego chciałbyś wesprzeć bezdomne zwierzęta? Nieliczne zwierzęta są odporne na hałasy i przechodzą przez ten czas spokojnie. A co z resztą? Jak wytłumaczyć przerażonemu psu, że nic mu nie grozi? Jak wytłumaczyć, że przeraźliwy huk niedługo minie? - pytają retorycznie pracownicy tczewskiego schroniska.

Sylwestrowe fajerwerki dla ludzi to część zabawy, kilka minut kolorowych wystrzałów, a dla zwierząt niepotrzebny strach, który może spowodować atak paniki, a w skrajnych przypadkach nawet zawał.

Sylwestrowe fajerwerki. Baw się nie krzywdząc

- Baw się nie krzywdząc, a jednocześnie pomóż tym najbardziej potrzebującym - proszą pracownicy schroniska w Tczewie.

Zbiórka Otoz Animals Schronisko w Tczewie będzie aktywna do 2 stycznia 2024 r. (do godz. 20) - na stronie ratujemyzwierzaki.pl.

Z powodu troski o zwierzęta, w Tczewie od lat nie organizuje się pokazu miejskich fajerwerków. W zamian miasto kupuje karmę dla psów przebywających w schronisku. W piątek (29.12.2023) prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki przekazał schronisku 110 kilogramów karmy.

Zwierzaki. Rady na sylwestrową noc

Niestety, hałasy będą i wiemy, że nie da ich się całkiem wyeliminować, dlatego przypominamy o najważniejszych zasadach.

Nie puszczaj swojego psa bez smyczy, a jeśli masz możliwość zabezpiecz go szelkami i dodatkową obrożą. Jeżeli twój pupil nie posiada chipa, wyposaż go w adresatkę z numerem telefonu. Zaplanuj spacer przed największym hukiem, nie wychodź z czworonogiem, aby przywitać nowy rok o północy.

Zobacz także:

W domu twój pupil może schować się w nietypowe miejsce, wcisnąć za szafę, wejść pod stół czy schować się w łazience. Uszanuj to. Nie wyciągaj na siłę. Daj mu czas. Przygotuj psu jego posłanie w najcichszym miejscu. Można również puścić muzykę, aby zagłuszyć wystrzały. Nie panikujmy! Zwierzęta doskonale odczytują nasze sygnały, starajmy się zachować spokój, który udzieli się również naszemu podopiecznemu.

Pilnujcie swoich podopiecznych. Wystraszony pies, biegnie na oślep przed siebie nie reagując na wołanie. Niestety, czasami takie zwierzaki kończą pod kołami samochodów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tczew.naszemiasto.pl Nasze Miasto