Wyniki II tury wyborów samorządowych 2024 w Tczewie na prezydenta
Mamy oficjalne wyniki drugiej tury wyborów na prezydenta w Tczewie podane przez Państwową Komisję Wyborczą. Jak głosowali mieszkańcy? Przedstawiamy oficjalne wyniki PKW:
- BRZĄDKOWSKI Łukasz Andrzej - KW STOWARZYSZENIE SAMORZĄD ODNOWA: 66,04% (11 687 głosów)
- POBŁOCKI Mirosław Stanisław - KW POROZUMIENIE NA PLUS: 33,96% (6 011 głosów)
Poniżej prezentujemy szczegółowe wyniki głosowania I tury wyborów samorządowych 2024 do rady miasta i na prezydenta.
Wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 na prezydenta
Oficjalne wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 na prezydenta w Tczewie podane przez Państwową Komisję Wyborczą:
- BRZĄDKOWSKI Łukasz Andrzej - KW STOWARZYSZENIE SAMORZĄD ODNOWA: 47,45% (9 248 głosów)
- POBŁOCKI Mirosław Stanisław - KW POROZUMIENIE NA PLUS: 28,75% (5 603 głosów)
- OCHOCKA Iwona - KWW „WSPÓLNIE DLA TCZEWA”: 23,8% (4 639 głosów)
Wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 do rady miasta
Oficjalne wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 do rady miasta z okręgów numer 1, 2, 3, 4 podane przez Państwową Komisję Wyborczą.
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- CICHON Józef: pozycja 1 : 10,38% (346 głosów)
- ZBLEWSKI Andrzej: pozycja 2 : 3,69% (123 głosów)
- DULNY Bogumiła Janina: pozycja 3 : 2,85% (95 głosów)
- ZMUDCZYŃSKI Wiesław: pozycja 4 : 0,84% (28 głosów)
- URMANIN Lucyna Danuta: pozycja 5 : 3,21% (107 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- NITZA Iwona Beata: pozycja 1 : 17,37% (579 głosów)
- BORZYSZKOWSKI Wojciech Stefan: pozycja 2 : 5,97% (199 głosów)
- DZIĄBA Jerzy Stefan: pozycja 3 : 0,54% (18 głosów)
- JENDRZEJEWSKA Joanna Beata: pozycja 4 : 1,26% (42 głosów)
- BONA Jerzy Edmund: pozycja 5 : 0,3% (10 głosów)
- WĘCŁAW Maciej Jerzy: pozycja 6 : 0,27% (9 głosów)
- KUCHARSKA Wanda: pozycja 7 : 1,14% (38 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „WSPÓLNIE DLA TCZEWA”:
- PASZEK Katarzyna Marlena: pozycja 1 : 2,61% (87 głosów)
- WAWRZYNIAK Marek Stanisław: pozycja 2 : 1,02% (34 głosów)
- OLLER Weronika Anna: pozycja 3 : 0,6% (20 głosów)
- NOWOMIEJSKI Robert Bogusław: pozycja 4 : 0,12% (4 głosów)
- MISIAK Alicja: pozycja 5 : 1,02% (34 głosów)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE SAMORZĄD ODNOWA:
- CIESIELSKI Michał Jacek: pozycja 1 : 13,56% (452 głosów)
- KOTWICA Mateusz Grzegorz: pozycja 2 : 4,71% (157 głosów)
- KOWALKOWSKA Żaklina Anna: pozycja 3 : 3,06% (102 głosów)
- KULAS Aleksandra: pozycja 4 : 1,53% (51 głosów)
- BORKOWSKI Rafał: pozycja 5 : 1,14% (38 głosów)
- GROMOWSKA Daria Dagmara: pozycja 6 : 1,41% (47 głosów)
- STAWICKI Wojciech Piotr: pozycja 7 : 2,01% (67 głosów)
KOMITET WYBORCZY POROZUMIENIE NA PLUS:
- POBŁOCKI Mirosław Stanisław: pozycja 1 : 4,98% (166 głosów)
- MISIEWICZ Krzysztof Grzegorz: pozycja 2 : 6,21% (207 głosów)
- CHYLICKA Bożena Anna: pozycja 3 : 1,92% (64 głosów)
- PISKORSKA Iwona Małgorzata: pozycja 4 : 1,77% (59 głosów)
- BIERUT Robert Sławomir: pozycja 5 : 0,81% (27 głosów)
- TOMCZAK Katarzyna Maria: pozycja 6 : 0,48% (16 głosów)
- ZIÓŁKOWSKI Józef Marcin: pozycja 7 : 3,24% (108 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- SMOLIŃSKI Maciej Kazimierz: pozycja 1 : 13,99% (628 głosów)
- DRASZYŃSKI Robert Mieczysław: pozycja 2 : 1,14% (51 głosów)
- MALEC Janina Anna: pozycja 3 : 1,27% (57 głosów)
- ABRAMCZYK Andrzej: pozycja 4 : 0,74% (33 głosów)
- DROZDOWSKA Zofia: pozycja 5 : 0,96% (43 głosów)
- MAZELA Barbara Maria: pozycja 6 : 0,56% (25 głosów)
- NIEDŹWIECKA Joanna Agnieszka: pozycja 7 : 0,49% (22 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- GENCA Brygida Małgorzata: pozycja 1 : 10,83% (486 głosów)
- BARTOSZEK Eugeniusz Stanisław: pozycja 2 : 2,18% (98 głosów)
- LITERSKI Jarosław Józef: pozycja 3 : 1,76% (79 głosów)
- ZABIECKI Jan Józef: pozycja 4 : 0,29% (13 głosów)
- SZULC Jolanta Teresa: pozycja 5 : 2,9% (130 głosów)
- SAWIŃSKA Urszula Maria: pozycja 6 : 1,18% (53 głosów)
- TRYBA Eugeniusz Roman: pozycja 7 : 0,31% (14 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „WSPÓLNIE DLA TCZEWA”:
- GLAZIK Daria Magdalena: pozycja 1 : 3,01% (135 głosów)
- CHABOWSKI Tomasz Krzysztof: pozycja 2 : 0,71% (32 głosów)
- POLAK Maja Katarzyna: pozycja 3 : 0,85% (38 głosów)
- MURAWSKI Mariusz: pozycja 4 : 0,38% (17 głosów)
- BIENIEK Bożena Mariola: pozycja 5 : 0,45% (20 głosów)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE SAMORZĄD ODNOWA:
- BRZĄDKOWSKI Łukasz Andrzej: pozycja 1 : 14,75% (662 głosów)
- WIECZORKOWSKI Michał Stefan: pozycja 2 : 3,07% (138 głosów)
- SANDOMIERSKA Marta Weronika: pozycja 3 : 2,18% (98 głosów)
- PIECHOWSKA Agnieszka Dorota: pozycja 4 : 0,69% (31 głosów)
- KRÓL Lucyna: pozycja 5 : 0,31% (14 głosów)
- MAKOWSKI Oskar: pozycja 6 : 2,23% (100 głosów)
KOMITET WYBORCZY POROZUMIENIE NA PLUS:
- TOBIAŃSKI Tomasz Gerard: pozycja 1 : 13,59% (610 głosów)
- MOKWA Kazimierz: pozycja 2 : 9,58% (430 głosów)
- SIBIGA Magdalena: pozycja 3 : 4,37% (196 głosów)
- ROSÓŁ Marcelina: pozycja 4 : 1,18% (53 głosów)
- ŁOSIN Danuta: pozycja 5 : 0,65% (29 głosów)
- WOJCIECHOWSKI Piotr Edmund: pozycja 6 : 1,45% (65 głosów)
- WIÓREK Mariusz Wojciech: pozycja 7 : 1,98% (89 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- MATYSIAK Mieczysław: pozycja 1 : 10,57% (435 głosów)
- PYTKA Lucyna Maria: pozycja 2 : 6,03% (248 głosów)
- ŚLIWKA Mieczysław: pozycja 3 : 3,81% (157 głosów)
- KASZUBOWSKA Halina Kazimiera: pozycja 4 : 1,55% (64 głosów)
- TREDER Lucyna: pozycja 5 : 0,68% (28 głosów)
- WITTSTOCK Eugeniusz Władysław: pozycja 6 : 1,04% (43 głosów)
- ZIÓŁEK-RADZISZEWSKA Ewa Danuta: pozycja 7 : 3,16% (130 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- SAWIŃSKI Adam Eugeniusz: pozycja 1 : 7,63% (314 głosów)
- OLEJNIK Paweł Jerzy: pozycja 2 : 3,4% (140 głosów)
- ZABIECKA Mirosława Teresa: pozycja 3 : 2,16% (89 głosów)
- LAMKIEWICZ Jarosław Józef: pozycja 4 : 0,78% (32 głosów)
- HETMAŃSKA Magdalena Stefania: pozycja 5 : 1,75% (72 głosów)
- DRZĄSZCZ Adrian: pozycja 6 : 0,61% (25 głosów)
- TOPOLSKA Anna: pozycja 7 : 3,84% (158 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „WSPÓLNIE DLA TCZEWA”:
- OCHOCKA Iwona: pozycja 1 : 7,75% (319 głosów)
- REPIŃSKI Krzysztof Robert: pozycja 2 : 2,77% (114 głosów)
- POPOWSKA Karina: pozycja 3 : 0,66% (27 głosów)
- SUCHECKI Artur Adam: pozycja 4 : 0,36% (15 głosów)
- SZATKOWSKA Henryka Krystyna: pozycja 5 : 0,32% (13 głosów)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE SAMORZĄD ODNOWA:
- SKIBEROWSKI Maciej Wacław: pozycja 1 : 14,75% (607 głosów)
- POBŁOCKA Alicja Katarzyna: pozycja 2 : 0,56% (23 głosów)
- SOŃKO Piotr Paweł: pozycja 3 : 1,46% (60 głosów)
- MARKOWSKA Hanna Helena: pozycja 4 : 0,75% (31 głosów)
- KRUZICKI Dawid: pozycja 5 : 1,24% (51 głosów)
- KUSSOWSKA Aleksandra Maria: pozycja 6 : 1,46% (60 głosów)
- KREFT Mateusz Marek: pozycja 7 : 0,51% (21 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOMITET OBYWATELSKI JAN KULAS 2024:
- PAPROT Bartosz: pozycja 1 : 0,24% (10 głosów)
- IWANOWICZ Marzena: pozycja 2 : 0,12% (5 głosów)
- BAKUŁA Klaudia Maria: pozycja 3 : 0,12% (5 głosów)
- DOMINOWSKI Tomasz Andrzej: pozycja 4 : 0,36% (15 głosów)
- WEŁNIAK Hanna Krystyna: pozycja 5 : 0,15% (6 głosów)
KOMITET WYBORCZY POROZUMIENIE NA PLUS:
- URBAN Adam Leszek: pozycja 1 : 7,39% (304 głosów)
- SOWA Agata Angelika: pozycja 2 : 3,77% (155 głosów)
- ROCZYŃSKI Czesław Zygmunt: pozycja 3 : 1,53% (63 głosów)
- OSZMANA Grzegorz Czesław: pozycja 4 : 2,89% (119 głosów)
- BANNA Maria: pozycja 5 : 1,12% (46 głosów)
- DETLAF-KULWICKA Danuta: pozycja 6 : 0,83% (34 głosów)
- BRANDT Daniel Mirosław: pozycja 7 : 1,9% (78 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 4
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- KOWALCZYK Jarosław: pozycja 1 : 10,67% (787 głosów)
- ZYGANOWSKI Sławomir Stanisław: pozycja 2 : 1,72% (127 głosów)
- SZLAGOWSKI Amadeusz Mieczysław: pozycja 3 : 3,16% (233 głosów)
- MOTYLSKA Kornelia Izabela: pozycja 4 : 2,06% (152 głosów)
- ZIELKA Zenon Roman: pozycja 5 : 0,39% (29 głosów)
- KUZIMSKA Janina Antonina: pozycja 6 : 0,71% (52 głosów)
- MOTYL-TECŁAW Barbara: pozycja 7 : 0,5% (37 głosów)
- SEMBOROWSKI Andrzej: pozycja 8 : 1,4% (103 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- KUCHARSKI Roman Janusz: pozycja 1 : 9,38% (692 głosów)
- WĘCŁAW Monika Teresa: pozycja 2 : 2,92% (215 głosów)
- JENDRZEJEWSKI Krystian Jerzy: pozycja 3 : 2,52% (186 głosów)
- ODIA Anna Magdalena: pozycja 4 : 1,59% (117 głosów)
- OLEJNIK Martyna Maria: pozycja 5 : 3,82% (282 głosów)
- BONA Tomasz Piotr: pozycja 6 : 1,08% (80 głosów)
- DZIĄBA Grażyna Anna: pozycja 7 : 0,43% (32 głosów)
- KOWAL Karolina: pozycja 8 : 1,4% (103 głosów)
- DZIĄBA Grzegorz Stanisław: pozycja 9 : 0,22% (16 głosów)
- LUDWICZAK Oskar Józef: pozycja 10 : 0,8% (59 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „WSPÓLNIE DLA TCZEWA”:
- POLAK Sandra: pozycja 1 : 4,05% (299 głosów)
- CZAJKA Krzysztof Andrzej: pozycja 2 : 0,41% (30 głosów)
- KWELLA Nikola Julia: pozycja 3 : 0,83% (61 głosów)
- PACHOLSKI Mariusz: pozycja 4 : 0,15% (11 głosów)
- STORMA Natalia Karolina: pozycja 5 : 0,42% (31 głosów)
- PACHOLSKI Marcin: pozycja 6 : 0,16% (12 głosów)
- FELCHNER Daria Weronika: pozycja 7 : 0,08% (6 głosów)
- KAIM Ryszard: pozycja 8 : 0,08% (6 głosów)
- STASIAK Jarosława Maria: pozycja 9 : 0,38% (28 głosów)
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE SAMORZĄD ODNOWA:
- KUSSOWSKI Marcin Paweł: pozycja 1 : 9,22% (680 głosów)
- KORDA Wojciech Stanisław: pozycja 2 : 2,62% (193 głosów)
- GRABOWSKA Joanna: pozycja 3 : 2,97% (219 głosów)
- KORNAS Radosław: pozycja 4 : 0,9% (66 głosów)
- SYNOWIEC Agnieszka Magdalena: pozycja 5 : 1,53% (113 głosów)
- KACZMARCZYK Dawid Karol: pozycja 6 : 1,29% (95 głosów)
- JANCZYŃSKA Stella Maria: pozycja 7 : 1,32% (97 głosów)
- DOBOSZ Wiesław: pozycja 8 : 0,43% (32 głosów)
- KULEWICZ-ŁOPATA Krystyna: pozycja 9 : 1,04% (77 głosów)
- KRUSZYŃSKI Jakub Andrzej: pozycja 10 : 1,37% (101 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOMITET OBYWATELSKI JAN KULAS 2024:
- KULAS Jan Edward: pozycja 1 : 1,84% (136 głosów)
- RÓŻYCKI Ryszard Paweł: pozycja 2 : 1,9% (140 głosów)
- PAPROT Danuta Barbara: pozycja 3 : 0,11% (8 głosów)
- PEPLIŃSKI Kacper Bożydar: pozycja 4 : 0,58% (43 głosów)
- GIERSZEWSKA Klaudia Elżbieta: pozycja 5 : 0,46% (34 głosów)
KOMITET WYBORCZY POROZUMIENIE NA PLUS:
- ICKIEWICZ Kazimierz: pozycja 1 : 6,97% (514 głosów)
- PIERZYNOWSKA Gertruda Janina: pozycja 2 : 2,83% (209 głosów)
- DREWA Zenon Bronisław: pozycja 3 : 4,37% (322 głosów)
- BOLLIN Michał Marian: pozycja 4 : 2,05% (151 głosów)
- DOMNIK Justyna Katarzyna: pozycja 5 : 0,76% (56 głosów)
- BYCZKOWSKI Marek: pozycja 6 : 0,53% (39 głosów)
- SZĄSZOR Kamil Łukasz: pozycja 7 : 0,35% (26 głosów)
- CHABOWSKA Adriana Maria: pozycja 8 : 0,52% (38 głosów)
- KWAŚNIAK Ewa Elżbieta: pozycja 9 : 0,28% (21 głosów)
- BEJGROWICZ Krzysztof Marian: pozycja 10 : 2,41% (178 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
2 tura wyborów samorządowych - na czym polega?
W drugiej turze wyborów samorządowych wybiera się spośród dwóch kandydatów na prezydenta, wójta lub burmistrza, którzy w pierwszej turze uzyskali największą liczbę głosów.
Możliwe jest, że więcej niż dwóch kandydatów zdobędzie liczbę głosów uprawniającą do kandydowania w drugiej turze. Wtedy o dopuszczeniu kandydata do wyborów w II turze rozstrzyga większa liczba obwodów głosowania, w których jeden z nich otrzymał większe poparcie. Natomiast jeśli liczba tych obwodów byłaby równa, to o ostatecznej decyzji rozstrzyga losowanie, które przeprowadza gminna komisja wyborcza.
Zwycięzcą 2 tury wyborów zostaje ten kandydat, który otrzymał większą liczbę ważnie oddanych głosów. Tu też może zdarzyć się tak, że kandydaci zbiorą tę samą ilość głosów. W tym wypadku wygrywa ten, który w większej liczbie obwodów głosowania otrzymał więcej głosów niż jego kontrkandydat.
Może Cię zainteresować
Prezydent, wójt i burmistrz – jakie mają zadania?
Prezydent, wójt oraz burmistrz są jednoosobowym organem wykonawczym gminy i jednym z ich głównych zadań jest opracowywanie projektów uchwał rady gminy. Oprócz tego jest to także:
- opracowywanie programów rozwoju,
- określanie sposobu wykonywania uchwał,
- gospodarowanie mieniem komunalnym,
- wykonywanie budżetu.
Warto zaznaczyć, że wójt, burmistrz i prezydent pełnią funkcję reprezentatywną i są odpowiedzialni za kierowanie bieżącymi sprawami gminy.
Może Cię zainteresować
Kadencja wójta, burmistrza i prezydenta – ile trwa?
Według obowiązującego prawa kadencja prezydenta, burmistrza i wójta może trwać 5 lat. Dodatkowo w 2018 roku ustanowiono zasadę dwukadencyjności, która umożliwia prezydentowi, burmistrzowi i wójtowi ubieganie się o reelekcję tylko raz. Kadencja w latach 2018-2023 jest pierwszą, którą obowiązują te przepisy.
Może Cię zainteresować
Mateusz Morawiecki przed komisją śledczą
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?