- Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 14.11.2022 do 20.11.2022 roku zanotowano łącznie 20 zdarzeń w tym 4 pożary, 15 miejscowych zagrożeń i 1 alarm fałszywy. Od początku roku odnotowano łącznie 1661 zdarzeń - przekazał rzecznik KP PSP w Tczewie.
18.11.2022 – Tczew, ul. Gdańska – wypadek drogowy
Po godzinie trzynastej doszło do wypadku komunikacyjnego dwóch samochodów osobowych. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, zabezpieczeniu pojazdów i przywróceniu ruchu na ulicy. Wskutek zdarzenia jedna osoba została przekazana zespołowi ratownictwa medycznego. W zdarzeniu brały udział dwa zastępy z JRG Tczew.
19.11.2022 – Liniewko – wypadek drogowy
Około godziny 12:20 doszło do wypadku komunikacyjnego dwóch samochodów osobowych. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, zabezpieczeniu pojazdów i przywróceniu ruchu na jezdni. Wskutek zdarzenia dwie osoby zostały przekazane zespołowi ratownictwa medycznego i zabrane do szpitali. W zdarzeniu brał udział zastęp z JRG Tczew i OSP Swarożyn.
19.11.2022 – Tczew, al. Solidarności – wypadek drogowy
Po godzinie dziewiętnastej doszło do dachowania samochodu osobowego. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zabezpieczeniu pojazdu. Wskutek zdarzenia jedna osoba trafiła do szpitala. W zdarzeniu brał udział zastęp z JRG Tczew i OSP Gniszewo.
20.11.2022 – Ropuchy, autostrada A1 – wypadek drogowy
Tuż po godzinie piątej rano doszło do wypadku komunikacyjnego dwóch samochodów osobowych na autostradzie w kierunku Gdańska. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym oraz zabezpieczeniu pojazdów. Wskutek zdarzenia jedna osoba została przekazana zespołowi ratownictwa medycznego i zabrana do szpitala. W zdarzeniu brał udział zastęp z JRG Tczew, dwa zastępy z JRG Starogard Gdański i jeden zastęp z OSP Pelplin.
- Przypominamy, iż zmieniające się warunki pogodowe wymagają ostrożności oraz dostosowania prędkości podczas prowadzenia pojazdów. Pomimo, że w Polsce nie ma obowiązku wymiany opon na zimowe wszyscy eksperci zgodnie zalecają stosowanie odpowiedniego ogumienia, które znacznie zwiększa bezpieczeństwo podczas jazdy - mówi oficer prasowy KP PSP w Tczewie.
Jak postąpić w razie poślizgu?
W wypadku nadsterowności pod żadnym pozorem nie można hamować. Należy spróbować delikatnie skorygować tor ruchu. Z podsterownością najlepiej poradzić sobie przez zmniejszenie wcześniej wykonywanego skrętu kierownicą i wykonanie tego manewru w łagodniejszy sposób.
Natrafienie na odcinek drogi pokryty gołoledzią może skończyć się wpadnięciem w poślizg. Dlatego musisz zachować szczególną ostrożność. Przede wszystkim powinieneś:
- zmniejszyć prędkość – możesz to zrobić przez hamowanie pulsacyjne (jeśli masz auto bez ABS) albo stopniowe redukowanie biegów, a w przypadku aut z systemem ABS należy bardzo mocno wcisnąć hamulec, ponieważ tylko wtedy system pomoże zahamować w najbezpieczniejszy sposób;
- unikać gwałtownych manewrów, które mogą doprowadzić do wpadnięcia w poślizg;
- nie puszczać kierownicy i nie naciskać gwałtownie na pedał gazu.
Strefa Biznesu - inwestycje w samochody klasyczne
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?
Dzieje się w Polsce i na świecie – czytaj na i.pl
- Czarne chmury nad liderem Rammstein. Muzyk reaguje na oskarżenia o molestowanie
- 40 lat temu odbył się pierwszy rodzinny poród w Polsce. Wszystko dzięki sprytowi ojca
- Znana dziennikarka podziękowała za przypomnienie zdjęcia. Jak je skomentowała?
- Sceny jak z gangsterskiego filmu w centrum miasta. W ruch poszedł topór