Superliga szczypiornistek. Sambor poległ w Lubinie

Szczypiornistki Aussie Sambora Tczew przegrały na wyjeździe z KGHM Metraco Zagłębiem Lubin 22:28 (12:16) w meczu 20 kolejki ekstraklasy.

Przełomowy, decydujący o końcowym rezultacie był przebieg gry po zmianie stron. Tczewianki dopiero po 13 minutach drugiej odsłony spotkania zdołały zdobyć bramkę, kiedy już przegrywały różnicą 10 trafień (12:22). Później goniły wynik. Dziesięć minut przed końcem meczu zmniejszyły dystans do czterech bramek (19:23), ale miedziowe kontrolując wydarzenia na parkiecie nie pozwoliły na więcej beniaminkowi, który po tej porażce ma już tylko teoretyczne szanse na zachowanie ekstraligowego bytu.

Zagłębie: Maliczkiewicz, Tsvirko - Załęczna, Byzdra 9, Jochymek 6, Jelić 4, Tracz 3, Semeniuk-Olchawa 3, Kobzar 2, Bader 1, Paluch 1, Piekarz, Daszkiewicz.

Aussie Sambor: Brzezińska, A. Skonieczna - Stanulewicz 6, Krajewska 4, K. Skonieczna 3, Lipska 2, Domnik 2, Tomczyk 2, Szott 1, Gelińska 1, Belter 1, Szlija.