Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Gmina Gniew ubiega się o dofinansowanie na modernizację przedszkola

Krystyna Paszkowska
Krystyna Paszkowska
Przedszkole miejskie w Gniewie
Przedszkole miejskie w Gniewie UMiG Gniew
Modernizacja sal, dostosowanie budynku miejskiego przedszkola do potrzeb osób niepełnosprawnych czy poszerzenie oferty zajęć dla podopiecznych placówki to niektóre z założeń projektu, o który walczy gniewski samorząd. Jego wartość opiewa na kwotę 822 820,70 złotych. Wniosek o dofinansowanie złożony został w ramach Działania 3.1. Edukacja przedszkolna, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego 2014-2020.

Na ogłoszony konkurs do Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku wpłynęło 126 wniosków, na łączną kwotę dofinansowania wynoszącą 182 215 392,86 zł, co stanowi 402,69% dostępnej alokacji.

- Rywalizacja w konkursie jest ogromna, trzymajmy zatem kciuki za pozytywną ocenę wniosku oraz uzyskanie dofinansowania na jego realizację - mówi burmistrz Maciej Czarnecki.

Projekt zakłada utworzenie nowych miejsc wychowania przedszkolnego, wyposażenie nowo adoptowanych pomieszczeń oraz dotychczasowych sal w budynku miejskiego przedszkola. Ponadto planowana jest reorganizacja przestrzeni dwóch sal przedszkolnych w placówce i dostosowanie jej budynku do osób niepełnosprawnych, poprzez zbudowanie podjazdu dla osób poruszających się na wózkach.

Dodatkowym działaniem w ramach projektu będzie rozszerzenie oferty zajęć w przedszkolu o zajęcia z robotyki, karate, taneczno-muzyczne i inne, do których realizacji zostaną zakupione m.in. monitory interaktywne, keyboard, laptopy, roboty.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Węgry w końcu na TAK, Szwecja wstąpi do NATO

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tczew.naszemiasto.pl Nasze Miasto