18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Szczypiornistki Sambora znów jadą do rywalek

Czy w sobotę Anita Kordunowska (z piłką) i jej koleżanki z Latochy Sambora Tczew w Bielszowicach przerwą złą passę? Zbigniew Brucki
Frycowe w superlidze wciąż płacą piłkarki Sambora. Jak będzie w sobotę w Bielszowicach?

W V kolejce PGNiG Superligi Kobiet piłkarki ręczne Latochy Sambora Tczew przegrały w Lubinie z Zagłębiem 26:40 (15:21).
W hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 14 w Lubinie powtórzył się scenariusz poprzednich meczów szczypiornistek Sambora w tegorocznych rozgrywkach ekstraklasy. Team trenera Roberta Karnowskiego przeciw wicemistrzyniom Polski zagrał tak jak w poprzednich meczach superligi. Ambitnie, czujnie w obronie i w miarę skutecznie w ataku. Do czasu...
Po dziesięciu minutach gry i wszystkich możliwych do tego czasu remisach było 6:6. Wówczas drugi bieg włączyły faworytki tego spotkania, gospodynie. Powoli, acz sukcesywnie zaczęły wyrabiać sobie przewagę punktową. Po 23 minutach prowadziły 16:9.
Trenerka Zagłębia, Bożena Karkut mogła więc już sobie pozwolić na rotowanie składem. Efekt był taki, że dalsza część pierwszej odsłony toczyła się bramka za bramkę. Po zmianie stron, przez kwadrans gole padały naprzemiennie. Było 30:23.
Kiedy jednak na parkiecie znów pojawiły się podstawowe szczypiornistki Zagłębia, przez pięć minut podwyższyły rezultat na 35:23 i już do końcowej syreny kontrolowały przebieg wydarzeń.
Po tej porażce tczewska drużyna spadła na ostatnie miejsce w tabeli. W VI kolejce po raz piąty z rzędu zagra u rywalek.
W sobotę o 16.00 piłkarki Sambora w Bielszowicach zmierzą się ze Zgodą Ruda Śląska.
W tczewskiej drużynie być może wystąpi nowa zawodniczka, mierząca 183 cm 23-letnia rozgrywająca Małgorzata Sabajtis (niegdyś AZS Gdańsk, Piotrcovia, AZS Warszawa, a ostatnio Werder Brema).
W innych meczach w ten weekend zagrają: SPR Lublin - AZS AWF Sport Concept Wrocław (s. 15.00), KSS Kielce - Start Elbląg (s. 17.00), AZS Politechnika Koszalińska - Piotrcovia Piotrków Tryb. (s. 17.30), Zagłębie Lubin - Vistal Łączpol Gdynia (został już rozegrany po zamknięciu tego wydania gazety).
Spotkanie Ruch Chorzów - KPR Jelenia Góra odbędzie się w środę, 20 bm. (początek o godz. 17).

Zagłębie Lubin - Latocha Sambor Tczew 40:26 (21:15)
Zagłębie: Czarna, Maliczkiewicz, Tsvirko, - Bader 10, Lisowska 7, Semeniuk-Olchawa 7, Załęczna 3, Ciepłowska 3, Obrusiewicz 3, Piekarz 3, Paluch 2, Jelić 1, Pielesz 1, Byzdra.
Latocha Sambor : Rostankowska, Piotrowska - Krajewska 8, Wasilewska 5, Belter 4, Kordunowska 3, Jakubowska 2, Waldowska 2, Zagrodzka 1, Czarnecka 1, Wiśniewska, J. Szlija.

Pozostałe wyniki V kolejki: Zgoda Ruda Śląska - SPR S. S. A. Lublin 28:32 (15:16), Vistal Łączpol Gdynia - KU AZS Politechnika Koszalińska 29:15 (14:12), Piotrcovia Piotrków Tryb. - KSS Kielce 40:28 (21:13), EKS Start Elbląg- KPR Ruch Chorzów 34:22 (21:12), KPR Jelenia Góra - AZS AWF Sport Concept Wrocław 25:22 (15:13).