Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Bałdowo: remont drogi powiatowej rusza w poniedziałek. Uwaga na utrudnienia!

Przemysław Zieliński
PRZEMYSŁAW ZIELIŃSKI
W poniedziałek, 20 czerwca, rozpoczynają się prace remontowe na drodze powiatowej biegnącej przez Bałdowo, a łączącej Tczew z drogą krajową nr 22. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami.

Wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu w postaci ruchu wahadłowego zaplanowano na godz. 9.00. Prace będą postępować od drogi krajowej nr 22 w kierunku Tczewa. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do końca trwania inwestycji, tj. do końca listopada br. Kierowcom jadącym do Tczewa zaleca się omijanie remontowanej trasy poprzez zjazd z DK 22 w ul. Długą lub dalej, na skrzyżowaniu „berlinki” z drogą krajową nr 91 w Czarlinie.

- O ewentualnych modyfikacjach lub zmianach w powyższej organizacji ruchu będziemy informować na bieżąco - zapewnia Marcin Stolarski, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Tczewie, inwestora zadania.

Przebudowę drogi powiatowej nr 2810G Tczew - Gorzędziej - Rybaki - Gręblin (od granicy miasta Tczewa do drogi krajowej nr 22) wykonuje Skanska.

Zadanie polega na rozbudowie istniejącego układu komunikacyjnego. Projekt zakłada przebudowę istniejącej jezdni drogi powiatowej, budowę chodników, ciągów rowerowych, zatok autobusowych, skrzyżowań oraz poboczy. W ramach zadania realizowana będzie również budowa kanalizacji deszczowej ze zrzutem wód do rowu przydrożnego, a także wycinka drzew.

- W stanie istniejącym odcinek jezdni ma zmienną szerokość, która waha się od 5,7 do 6,5 m - mówi Marcin Stolarski. - Brak chodników i ścieżek rowerowych stwarza nie tylko zagrożenie dla pieszych i rowerzystów, ale także dla osób kierujących pojazdami. Brak wyznaczonych przejść dla pieszych zachęca do przekraczania jezdni w miejscach, gdzie nie jest to dozwolone. Brak wydzielonych zatok autobusowych przyczynia się do zatrzymania autobusów na jezdni drogi, co sprawia zagrożenie dla pasażerów, jak i dla ruchu drogowego.

Planowany do rozbudowy odcinek drogi lokalizowany jest na terenie wiejskim i dla tego obszaru jest jedynym połączeniem drogowym z miastem Tczew oraz poprzez DK 22 z Malborkiem czy Starogardem Gdańskim. Realizacja inwestycji w znacznym stopniu ułatwi dostępność mieszkańców do instytucji publicznych, takich jak Urząd Miasta i Urząd Gminy, szpital, szkoły i przedszkola.

Realizacja tej inwestycji spowoduje poprawę funkcjonowania tego fragmentu układu drogowego w mieście i gminie Tczew, obsługującego głównie ruch miejski i gospodarczy. Budowa takich elementów jak: ciągi piesze i rowerowe, rozbudowa skrzyżowań, solarna instalacja świetlna oświetlająca skrzyżowanie, przejścia dla pieszych, budowa poboczy, znacznie poprawi bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Zmiana nawierzchni będącej obecnie w złym stanie technicznym spowoduje zwiększenie płynności ruchu kołowego, a planowana budowa zatok autobusowych, poboczy, wycinka drzew i rozbudowa skrzyżowań poprawi funkcjonowanie na tym odcinku zbiorowego transportu publicznego.

Wartość inwestycji po przetargu wyniosła 2, 29 mln zł, dofinansowanie w ramach programu „Rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019” - 50 proc. szacowanej kwoty. Partnerami współfinansującymi zadanie są miasto Tczew oraz gmina Tczew. Zgodnie z umową na realizację tego zadania powiat tczewski ma czas do końca 2016 r. Funkcję nadzoru inwestorskiego pełni Przedsiębiorstwo Budowlano-Montażowe „Drog-Bud” s.c. W. Rytlewski, I. Zagórski za kwotę 23 tys. zł.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Bydgoska policja pokazała filmy z wypadków z tramwajami i autobusami

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tczew.naszemiasto.pl Nasze Miasto