Biegi. Walczyli w Tczewie w dwóch kategoriach

134 uczestników z 18 klubów walczyło w dwóch kategoriach Mistrzostw Okręgu U-16 w biegach przełajowych oraz w Crossie Tczewskim. Areną były trawiaste tereny przy II Liceum Ogólnokształcącym w Tczewie.

Młodziczki miały do pokonania 1500 m, a młodzicy 2 km. W Crossie Tczewskim dziewczęta walczyły na dystansie 850 m, a chłopcy - 1000 m. Wydarzenie zorganizowane przez Powiatowe Centrum Sportu w Tczewie, MKS Sambor Tczew, Starostwo Powiatowe w Tczewie, Pomorską Federację Sportu i Pomorski Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki zostało zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi obostrzeniami. Po zakończeniu rywalizacji wszyscy otrzymali słodkie upominki, najlepsi medale, a zwycięzcy również puchary.

Przełajowy bieg na 1000 m wygrał Aleksander Okruciński z Wejhera Wejherowo. Najlepszy z Kociewia był Viktor Borycki z Sambora Tczew - piąty, a Kamil Majchrzak uplasował się na 9. pozycji.

W biegu na 2 km młodzików triumfował Aleksander Nurkowski z Jantara Ustka. Zawodnicy Sambora Tczew zajęli pozycje: 15. Konrad Banucha, 21. Adam Rudko, 22. Igor Bruchalski, 23. Cyprian Styrbicki.

Rywalizację młodziczek na dystansie 1500 m wygrała Wiktoria Krysiak z Rodła Kwidzyn. Z kociewskich zawodniczek najlepiej spisała się Dominika Kozłowska ze Skórcza, zajmując drugą pozycję. Inne kociewskie zawodniczki zajęły lokaty: 13. Nikola Modzelewska, 14. Zuzanna Tybus (obie Sambor Tczew), 20. Wiktoria Wiecka (LLKS Ziemi Kociewskiej Skórcz), 22. Zofia Szymkiewicz, 28. Katarzyna Murawska (obie Sambor).

W biegu na 800 m dziewcząt najlepsza był Zuzanna Bielińska z Rodła Kwidzyn. Dziesiąte miejsce zajęła Hanna Delewska z LLKS Ziemi Kociewskiej Skórcz. Inne kociewskie zawodniczki uplasowały się na następujących pozycjach: 13. Maja Dąbrowska, 19. Agata Borys, 37. Oliwia Grabowska (wszystkie Sambor).

27.03.2021 r. również na terenach przy II LO w Tczewie odbędą się Międzywojewódzkie Mistrzostwa U-16 w Biegach Przełajowych 2021.