Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Firma z Poznania opracuje projekt przebudowy i modernizacji kompleksu basenowego w Tczewie

Andrzej Gurba
Andrzej Gurba
W przetargu ogłoszonym przez miasto Tczew na opracowanie dokumentacji przebudowy i modernizacji kompleksu basenowego przy ulicy Wojska Polskiego wpłynęły trzy oferty. Opiewały na kwoty od 354 tys. zł do 1 mln 650 tys. zł.
W przetargu ogłoszonym przez miasto Tczew na opracowanie dokumentacji przebudowy i modernizacji kompleksu basenowego przy ulicy Wojska Polskiego wpłynęły trzy oferty. Opiewały na kwoty od 354 tys. zł do 1 mln 650 tys. zł. Andrzej Gurba
W przetargu ogłoszonym przez miasto Tczew na opracowanie dokumentacji przebudowy i modernizacji kompleksu basenowego przy ulicy Wojska Polskiego wpłynęły trzy oferty. Opiewały na kwoty od 354 tys. zł do 1 mln 650 tys. zł. Wybrano najtańszą, którą przedstawiła firma z Poznania.

Na wykonanie basenowego projektu firma ma 161 dni

W ciągu kilku najbliższych dni zostanie podpisana umowa. Wielkopolska firma ma na przygotowanie dokumentacji 161 dni.

- W ramach prac planuje się wykonać m.in.: przebudowę i modernizację instalacji uzdatniania wody basenowej, system odzysku wody przelewowej na basenach, przebudowę instalacji wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła (w tym wykonanie nowego systemu wentylacji i osuszania basenów), przebudowę instalacji grzewczych i dostosowanie ich do najnowszych wymagań w zakresie energooszczędności wraz z wymianą starych grzejników na nowe, przebudowę instalacji elektrycznej wewnętrznej i zewnętrznej wraz z modernizacją oświetlenia na energooszczędne - informuje Małgorzata Mykowska, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Tczewie.

Remont niecek, trybun i pomieszczeń socjalnych

Przewidziano także prace remontowe dotyczące niecek, trybun, pomieszczeń socjalnych i administracyjnych. Wykonana zostanie termomodernizacja obiektu, włącznie z wymianą okien i drzwi. Obiekt będzie przystosowany do korzystania przez osoby niepełnosprawne.

Czytaj także:
Budżet miasta Tczew na 2024 rok przyjęty jednogłośnie. Na inwestycje 22 mln zł

Z dotacji sfinansowany zostanie także zakup urządzeń basenowych i sportowych.

Miasto Tczew ma zapewnione 15 mln zł dotacji z rządowego programu inwestycji strategicznych na wykonanie prac w kompleksie basenowym przy ulicy Wojska Polskiego. Dotacja stanowi 98 procent szacunkowej wartości prac.

od 7 lat
Wideo

Marcin Nowak żużlowiec Texom Stali Rzeszów - 10. Sportowiec 2023 Roku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tczew.naszemiasto.pl Nasze Miasto