DECKA PELPLIN pokonana u siebie przez wicelidera ligi!

Krystyna Paszkowska
12 grudnia drużyna DECKI PELPLIN podejmowała na własnym parkiecie gości z Wałbrzycha, zajmujących obecnie 2-gie miejsce w tabeli ligowej sezonu 2020/2021. Niestety, goście przyjechali mocno zmotywowani dołożyć kolejną cegiełkę w drodze po awans do ekstraklasy i pokonali zespół gospodarzy DECKA PELPLIN 72:95.

Pierwsza kwarta – to najbardziej wyrównane 10 minut w całym meczu, gdzie po zaciętej walce oraz “falach” drużyny z Pelplina - udało dowieźć się wynik z jedynie 4-punktową stratą. Niestety, wynik nie oddawał w pełni tego co było na boisku, bo trener Sarzało miał bardzo wiele uwag podczas wziętej przerwy na żądanie.

Od drugiej kwarty koszykarze z Wałbrzycha rozpoczęli spacer po zwycięstwo. Na nic zdawały się zmiany wprowadzane przez trenera Sarzało, czy indywidualne starania zawodników. W sobotnim meczu w pelplińskiej drużynie nie iskrzyło. Oczywiście przeciwnik z najwyższej półki, jednak to co mogliśmy obejrzeć na boisku nie mogło się nikomu podobać. Różnica w zbiórkach (50 - Górnik, 31 – Decka), najprawdopodobniej rozstrzygnęła cały mecz.

Na wyróżnienie zasługuje dobry występ Nicka Madraya, który zanotował 21 punktów i 9 zbiórek, zdobywając prawie kolejne double-double. Bartosz Majewski dopiero w drugiej połowie rozpoczął zdobywanie punktów. Defensywa gości skutecznie zatrzymała zawodników DECKI - Dutkiewicza, Dzierżaka, Pawłowskiego, Sączewskiego.

W najbliższą sobotę 19 grudnia 2020 r. rozegramy ostatni mecz w pierwszej rundzie sezonu w Krakowie z TS Wisłą Chemart Kraków. Zespół DECKI chce zakończyć ten rok zwycięstwem, aby w przyszły rok wejść z jeszcze większymi pokładami energii do wygrywania.

KOLEJNY MECZ

Suzuki 1 Liga Mężczyzn 15. Kolejka Sobota, 19.12.2020r. Godz. 17:00 TS Wisła Chemart Kraków vs. Klub Koszykarski Decka Pelplin

Transmisja: TVCOM.pl Hala Główna TS Wisła, Kraków, ul. Reymonta 22