DECKA PELPLIN przegrywa w Kołobrzegu z Energą Kotwica Kołobrzeg 72:80

Krystyna Paszkowska
Po poprzedniej wygranej z Dzikami z Warszawy zespół Decki Pelplin wyruszył w podróż do Kołobrzegu z apetytem na zwycięstwo. Jednak to “Czarodzieje z wydm” po rozegraniu 40 minut meczu – mogli podnieść ręce do góry w geście zwycięstwa. Decka Pelplin przegrała na wyjeździe 80:72.

Pierwsza połowa mimo próby stawiania oporu przez zawodników Decki przebiegała pod dyktando gospodarzy. Punkty Filipa Struskiego zza obwodu skutecznie pozwalały Kotwicy powiększać przewagę w meczu. Pomimo starań i prób pelplińskich zawodników - Kotwica prowadziła w tej części gry aż 17 punktami, i można było odnieść wrażenie, że zespół Decki nie jest w stanie znaleźć sposobu na przełamanie gry gospodarzy.

Początek drugiej połowy był początkiem odrabiania strat przez drużynę z Pelplina. Solidna gra w obronie, dobra skuteczność w ataku oraz bardzo dobre wejście w mecz Majewskiego, Pawłowskiego zmieniały obraz gry zespołu Decki Pelplin. Kotwica zadrżała. (58:55)

Pierwsze 2 minuty to konsekwentna gra pelplińskiego zespołu i przejęcie prowadzenia (58:60). Jednak było to największe prowadzenie tej drużyny w tym meczu. Kotwica otrząsnęła się z ostatnich 12 minut i rozpoczęła drogę po zwycięstwo. 10 punktowe prowadzenie na 2 minuty do końca spotkania dawało duży zapas bezpieczeństwa gospodarzom. Chociaż DECKA nie poddawała się, to finalnie 2 punkty zostały w Kołobrzegu.

Trener DECKI Bartosz Sarzało próbował wielu różnych sposobów na to, aby rozbić Kotwicę. Z zawodników DECKI bardzo ciekawe zmiany w grze wnieśli Pietras, Majewski, Pawłowski. U gospodarzy był to typowy “one man show” w wykonaniu Filipa Struskiego, który ze swoimi 21 punktami (7/9 za 3p) pogrzebał chęci DECKI o zwycięstwie.

Energa Kotwica Kołobrzeg 80 : 72 DECKA PELPLIN