Latocha Sambor Tczew - SPR Lublin S.S.A. 24:33 (8:18)

Zbigniew Brucki
Jak było do przewidzenia, w VII kolejce PGNiG Superligi Kobiet szczypiornistki Latochy Sambora Tczew uległy przed własną publicznością SPR Lublin 24:33, ale występu nie muszą się wstydzić. Z teamem czternastokrotnych mistrzyń Polski walczyły ambitnie przez całe spotkanie, a drugą połowę nawet wygrały jedną bramką. Tu trzeba jednak dodać, że trener lublinianek, Grzegorz Gościński po zmianie stron dał przez długie okresy pograć wszystkim rezerwowym i jak przyznał po meczu, tym z ławki wiele jeszcze brakuje do podstawowych.

- Tczewianki mnie zaskoczyły walecznością - powiedział nam Gościński. - Gdybym tu przyjechał rezerwowym składem, nie wiem czy byśmy wygrali.
Faktycznie. Miejscowe zaskoczyły rywalki i po sześciu minutach prowadziły 4:2. Później jednak przyjezdne uporządkowały szyki i dalszą część pierwszej połowy wygrały 16:4!
W II odsłonie na parkiecie przebywały głównie rezerwowe SPR. I choć lublinianki popełniały sporo błędów własnych, kontrolowały przebieg wydarzeń. Wynik cały czas oscylował w granicach 8-10 bramek przewagi dla przyjezdnych.
Ostatecznie tczewianki po raz kolejny musiały przełknąć gorycz porażki i z zerowym kontem punktowym zamykają tabelę.

Pozostałe wyniki: Piotrcovia Piotrków Tryb. - Zagłębie Lubin 20:21, AZS Politechnika Koszalińska - Start Elbląg 26:22, KPR Jelenia Góra - KSS Kielce 34:32, AZS AWF Wrocław - Ruch Chorzów 19:22, rozegrany awansem w środę Zgoda Ruda Śląska - Vistal Łączpol Gdynia 25:25