Lekkoatletyka. Dziewczyny lubią brąz

Zbigniew Brucki, fot. Mateusz Mazurowski
Dziewczęta z tczewskiej SP 11, brązowe medalistki Vena Sport Festival.
Cztery sztafety z tczewskich szkół wystąpiły w Łodzi w Ogólnopolskim Finale Biegów Rozstawnych Vena Sport Festival. Najlepiej spisały się podopieczne Katarzyny Karnowskiej ze Szkoły Podstawowej nr 11 (Jagoda Fierka, Hanna Chamska, Katarzyna Zalewska i Katarzyna Mowczyn), które w rywalizacji sztafet 4x100 m wywalczyły brązowy medal.

Dobrą, 6 pozycję, też w biegu 4x100 m, zajęły startujące pod okiem Edyty Nobis uczennice Gimnazjum nr 1 (Katarzyna Godlewska, Julia Beling, Wiktoria Andrzejewska i Marcelina Forduńska).

Podopieczni Joanny Bonczkowskiej z „dziesiątki” (Paweł Wyczling, Karol Grądziel, Patryk Bielecki i Rafał Gołąbek) we współzawodnictwie sztafet szwedzkich (na pierwszej zmianie biegną 100 m, na drugiej - 200, na trzeciej - 300, a na czwartej - 400) uplasowali się na siódmym miejscu.

Rywalizujący również pod okiem Bonczkowskiej oraz Piotra Chmary (Patryk Szlicht, Michał Mikulski, Mateusz Mazurowski i Łukasz Ziegert) w biegu 4x100 m zajęli 11 miejsce.