Piłka nożna w powiecie tczewskim - porażki w IV lidze, remis na szczycie V ligi

Mecz na szczycie V ligi, KP Starogard (zielone koszulki) - Centrum Pelplin (białe) zakończył się bez bramek ZBIGNIEW BRUCKI
Wierzyca Pelplin i Gryf 2009 Tczew w IV lidze przegrały kolejne mecze. Szczebel niżej, w V lidze wygrali piłkarze Orła Subkowy, a ci z Centrum Pelplin zremisowali w Starogardzie z liderem, tamtejszym KP.

Tydzień wcześniej wydawało się, że czwartoligowcy z naszego powiatu przerywając serię porażek teraz będą piąć się w górę tabeli. Stało się inaczej. Wierzyca Pelplin niezasłużenie przegrała przed własną publicznością, a Gryf 2009 Tczew wrócił na tarczy od rywali. Serię dobrych występów kontynuują za to nasi piątoligowcy. Centrum Pelplin przywiozło punkt od lidera, a Orzeł Subkowy wygrał ważny mecz na własnym boisku.

Wierzyca uległa rezerwom Bytovii Bytów 1:2. Pelplinianie kończyli spotkanie w dziewiątkę, po tym jak po kontrowersyjnych decyzjach arbitra najpierw Krzysztof Rzepa dwukrotnie ujrzał żółty kartonik, a w efekcie czerwony, zaś tuż przed końcem, zaledwie kilka minut po wejściu na murawę sędzia wyrzucił z boiska Emiliana Imianowskiego.

Gryf przegrał w Kiełpinie z Amatorem 0:3. Już w 4 min. tczewianie stracili gola po strzale Marka Dawidowskiego. Dziesięć minut po przerwie po uderzeniu Michała Klamana i nieudanej interwencji Krzysztofa Kołodzieja było 2:0. A końcowy rezultat w 83 min. ustalił Kacper Kiełdanowicz.

Piłkarze Centrum, po meczu godnym wiceliderów z liderami V ligi, w Starogardzie Gd. bezbramkowo zremisowali z KP. Obie jedenastki mogły rozstrzygnąć ten pojedynek na swą korzyść. Znakomicie jednak między słupkami spisywali się obaj bramkarze. Bohaterem Centrum mógł zostać Grzegorz Pawłuszek, chwilę po tym jak w końcówce wszedł na boisko. Grający trener gości dostrzegł, że golkiper miejscowych wyszedł na 11 metr, przelobował go, ale futbolówka minimalnie minęła światło bramki.

Orzeł dzięki golom Wojciecha Szoski w 10 i 19 min. pokonał Radunię Stężyca 2:1. Dla gości bramkę w 72 min. zdobył Bartosz Stencel.

A jak przebiegały te pojedynki? O tym przeczytasz w czwartkowym papierowym wydaniu Dziennika Tczewskiego. Znajdziesz też tam składy drużyn, pozostałe wyniki w IV i V lidze oraz A i B klasie, tabele i terminarze następnych spotkań