Piłka ręczna. Tczewianki dziesiąte w kraju

Podopieczne Artura Wierzbickiego i Doroty Szymkiewicz z Sambora Tczew zajęły 10 miejsce w krajowym finale Pucharu ZPRP uważanym za nieoficjalne mistrzostwa Polski młodziczek w piłce ręcznej.

Tczewianki, wicemistrzynie pomorskiej wojewódzkiej ligi młodziczek rocz. 1998/99, awans do krajowej szesnastki wywalczyły w trzydniowym półfinałowym turnieju Pucharu ZPRP w Warszawie. Czterodniowe finały Pucharu ZPRP odbyły się w Dźwirzynie i Mrzeżynie k. Kołobrzegu.

W najlepszej siódemce zawodów znalazła się bramkarka Sambora Oliwia Kamińska. Ona i cztery inne tczewianki, Jagoda Błaszkowska, Paulina Frankowska, Michalina Mechlińska i Sandra Wawrzynkiewicz, zostały powołane do kadry narodowej rocz. 1998. Oprócz nich w Samborze występowały: Anna Meger, Dominika Suwalska, Marta Gołembiewska, Anita Bednarz, Adrianna Grabowska, Patrycja Burczyk, Michalina Neubauer, Oktawia Majorowska, Julia Garboś, Nikol Olszak, Klaudia Knopp i Ilona Wiącek.

Więcej o występach tczewianek w piątkowym, papierowym wydaniu Dziennika Tczewskiego.