Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Tczew, Pelplin. Razem z Unią inwestują w młodzież

K. Paszkowska
Zajęcia pozalekcyjne  cieszą się dużym zainteresowaniem uczniów.
Zajęcia pozalekcyjne cieszą się dużym zainteresowaniem uczniów. fot. ZSK Tczew
Katolickie placówki oświatowe: Zespół Szkół Katolickich w Tczewie oraz Collegium Marianum w Pelplinie wspólnie realizują projekt pod hasłem "Wspólnie mamy szansę". Jego wcielenie w życie stało się możliwe dzięki wsparciu z Unii Europejskiej.

Wraz z nowym rokiem szkolnym zorganizowano cykl zajęć pozalekcyjnych w nowym projekcie unijnym "Wspólnie mamy szansę", jaki realizowany jest przez diecezję pelplińską w ramach Programu Operacyjnego: Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych współfinansowanym przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

- Projekt cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród młodzieży gimnazjalnej i licealnej - mówi Danuta Ziemann, koordynator projektu w Zespole Szkół Katolickich w Tczewie. - Uczniowie tych szkół, dzięki wsparciu Unii Europejskiej, mają szansę pogłębić swoją wiedzę i rozwinąć zainteresowania, uczestnicząc w licznych zajęciach pozalekcyjnych. Największym zainteresowaniem cieszą się zajęcia z nauk ścisłych i warsztaty artystyczne. Dzięki udziałowi w tych projektach edukacyjnych młodzież nie tylko realizuje swoje pasje, ale i atrakcyjnie spędza wolny czas pod czujnym okiem doświadczonych pedagogów.

Jak podkreślają organizatorzy tego przedsięwzięcia, każdy uczeń ma szansę odnaleźć dla siebie miejsce w bogatej ofercie ok. 20 warsztatów. Dużą atrakcją dla młodzieży są spotkania ze znanymi ludźmi, wykładowcami wyższych uczelni, przedstawicielami oryginalnych zawodów.

- Miłośnicy teatru z niecierpliwością czekają na grudniowe warsztaty ze Zbigniewem Zamachowskim i Aleksandrą Justą-Zamachowską - mówi Danuta Ziemann. - W projekcie zaplanowano również wyjazdy do teatru, na wycieczki, zajęcia terenowe, warsztaty laboratoryjne.

Jakie projekty są realizowane? Wymieńmy niektóre z nich: z robotyki i ICT (warsztaty komputerowe) - "Emocje i sztuczna inteligencja", matematyczno - fizyczne - "Czy nauki ścisłe mogą bawić?", przyrodniczy "Dlaczego przyroda na Pomorzu jest in-na?", rozwój osobisty - "Jak zostać geniuszem?", przedsiębiorczość - "Jak zarobić pierwszy milion?", projekt językowy - "Jak zostać kosmopolitą?", medialny - "Jak przekazać informacje?" (warsztaty filmowe prowadzone przez Roberta Turło), teatralny "Być jak Zbigniew Zamachowski" (patronat i warsztaty gościnne - Zbigniew Zamachowski i Aleksandra Justa-Zamachowska), polonistyczny - "Skrzydlate słowa", historyczny - "Spotkania z przeszłością", filozoficzny - "Cogito ergo sum", wokalno-instrumentalny - "Muzyka łagodzi obyczaje" i sportowy - "Żyj zdrowo".

od 7 lat
Wideo

Jak czytać kolory szlaków turystycznych?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tczew.naszemiasto.pl Nasze Miasto