Tczew. Prawie 250 osób ukończyło Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym [ZDJĘCIA]

Dystans 1963 m drogą krajową nr 91 od skrzyżowania ul. Al. Solidarności z ul. Kociewską i Gdańską do skrzyżowania ul. Al. Solidarności z ul. Jagiellońską pokonało prawie 250 osób. Wcześniej w biegu towarzyszący na dystansie 196 metrów pobiegli najmłodsi.

Przed biegiem głównym uczestnicy i tczewski Chór Echo odśpiewali hymn państwowy. Choć bieg nie miał charakteru współzawodnictwa to osoby, które na metę dotarły najszybciej uhonorowano pucharami. W kategorii kobiet pierwsza bieg ukończyła Halina Dubiela, druga były Monika Mazella, a trzecia Anna Janas. W kategorii mężczyzn pierwszy metę przekroczył Patryk Sowiński, drugi był Wojciech Pijanowski i trzeci Dawid Górski. Na mecie każdy otrzymał pamiątkowy medal, a wcześniej koszulkę.

Oprócz biegu w ramach imprezy imprezy odbyły się: konkurs wiedzy dla uczniów „Żołnierze Wyklęci”, konkurs plastyczny „Pamięć o żołnierzach wyklętych”, gry dla dzieci i młodzieży, zawody strzeleckie z broni pneumatycznej, koncerty solowe, występy chórów i wspólny śpiew, malowanie przez dzieci, młodzieży i dorosłych.
Cała kwota z wpisowego zostanie przekazana dla Stowarzyszenia Miłosierdzia im. Siostry Stanisławy Barbary Samulowskiej.