Tczew: Szczypiornistki z Aussie Sambor pokonały Pogoń Szczecin

Szczypiornistki Aussie Sambora Tczew przerwały pasmo porażek w superlidze. We własnej hali pokonały Pogoń Szczecin 22:20 w meczu pierwszej kolejki rundy rewanżowej PGNiG Superligi Kobiet. Kiedy po sześciu minutach spotkania Pogoń prowadziła 5:0 ogłuszający doping kibiców Sambora wyraźnie zelżał. Wydawało się, że miejscowe, choć walczyły zacięcie, znów po ostatnim gwizdku będą opuszczać parkiet ze łzami w oczach. I tak się rzeczywiście stało. One płakały, ale ze szczęścia, bo wreszcie doczekały się zwycięstwa, po dziesięciu ligowych porażkach z rzędu. Tczewianki w 22 min. po raz pierwszy cieszyły się z remisu (po 9), a kilkadziesiąt sekund później z pierwszego prowadzenia. Przełom nastąpił kwadrans przed końcem. Miejscowe zdobyły wówczas cztery bramki z rzędu i prowadzenia już nie oddały do końca.