Wojciech Putlak wygrał Grand Prix Powiatu Tczewskiego w Szachach. W klasyfikacji juniorów zwycięzcą został Franciszek Narwojsz

Piotr Niemkiewicz
Powiatowe Centrum Sportu w Tczewie
Znamy najlepszych szachistów powiatu tczewskiego. Zwycięzcami zostali Wojciech Putlak - wśród dorosłych oraz Franciszek Narwojsz, który triumfował w klasyfikacji juniorów. Zmagania w ramach Grand Prix Powiatu Tczewskiego w Szachach zgromadziły ponad 20 zawodników.

W niedzielę, w II LO w Tczewie, Uczniowski Klub Sportowy Skoczek Tczew wspólnie z Powiatowym Centrum Sportu w Tczewie zorganizowali ostatni turniej z cyklu Grand Prix Powiatu Tczewskiego w szachach.

- W zawodach udział wzięło 23 sympatyków w różnym przedziale wiekowym z wielu okolicznych miejscowości - relacjonuje Przemysław Kościjańczuk z Powiatowego Centrum Sportu w Tczewie.

Podczas szachowych rozgrywek grano zasadą kojarzenia systemem szwajcarskim. Na grę przeznaczono 10 min. do tego 5 sekund na ruch.

Zwycięzcą Grand Prix Powiatu Tczewskiego został Wojciech Putlak, który zgromadził 8 punktów. Drugie miejsce wywalczył Kacper Skrzypczyński z dorobkiem 6 zwycięstw, a podium zamknął Artur Zmysłowski.

Wśród najmłodszych graczy - w klasyfikacji juniorów - triumfował Franciszek Narwojsz z dorobkiem 5,5 punktów.

- Natomiast cały cykl turniejów Grand Prix Powiatu Tczewskiego w Szachach zwyciężył Kacper Skrzypczyński - informują organizatorzy sportowych rozgrywek w Tczewie.

Zwycięzca klasyfikacji generalnej oraz junior otrzymał pamiątkowy puchar oraz nagrodę finansową.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!