X Bieg Nadwiślański Szlakiem Doliny Dolnej Wisły - Maraton/Półmaraton [Zdjęcia]

Jakub Staniszewski
Powiatowe Centrum Sportu już po raz dziesiąty zorganizowało Bieg Nadwiślański Szlakiem Doliny Dolnej Wisły. W ramach tego wydarzenia w niedzielę 30 października br. odbył się półmaraton i maraton. Tradycyjnie baza i meta biegu znajdowała się na terenie Zespołu Szkół Budowlanych i Odzieżowych przy ulicy Bałdowskiej w Tczewie. Start maratonu miał miejsce w Tczewie o godz. 9:00, natomiast półmaraton startował o godz. 11:00 z Małych Walichnów. Trasa maratonu w tym roku wiodła przez Bałdowo, Gorzędziej, Rybaki, Międzyłęż do Wielkich Walichnowów i z powrotem do Tczewa. W przypadku półmaratonu trasa przebiegała z Wielkich Walichnów do Tczewa przez Międzyłeż, Rybaki, Gorzędziej, Bałdowo. Zawodników obowiązywały następujące limity czasowe wynoszące 3 i 5 godzin odpowiednio dla półmaratonu i maratonu. Każdy uczestnik biegu otrzymał na mecie pamiątkowy medal. Ci, którzy w poszczególnych kategoriach zajęli lokaty 1-3 zostali nagrodzeni pamiątkowymi pucharami i statuetkami. Wśród wszystkich uczestników zostały rozlosowane nagrody rzeczowe. Ci, którzy w klasyfikacji generalnej, zarówno kobiet jak i mężczyzn uplasowali się na miejscach 1-3 otrzymają pamiątkowe puchary i nagrody pieniężne. Na dystansie maratonu najlepszy okazał się Garbowski Krzysztof z czasem 02:32:33.25. Drugi na mecie był Filip Jańczak z czasem 02:49:34.98. Ostatnie miejsce na podium zajął Andrzej Potoczek z czasem 02:57:01.84. Na dystansie półmaratonu pierwszy na mecie był Grzegorz Kujawski z czasem 01:11:10.94. Drugi był Jerzy Trzebiatowski z czasem 01:18:43.51. Podium uzupełnił Grzegorz Główczewski z czasem 01:19:55.30