Pelplin. Zakwalifikowali się na mistrzostwa Polski

Przy planszy najlepsi (od lewej): Kamil Gadecki i Damian Tafliński
Przy planszy najlepsi (od lewej): Kamil Gadecki i Damian Tafliński Zbigniew Brucki
Trzyosobowe teamy z ośmiu placówek rywalizowały w VII Mistrzostwach Województwa Pomorskiego Szkół Specjalnych w Warcabach - Pelplin 2010.

Drużynowo złote medale i tytuł mistrzów Pomorza wywalczyli Damian Tafliński, Karol Paśko i Michał Liziński ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Tczewie. Ze srebra i wicemistrzostwa cieszyli się Piotr, Paweł i ich brat Karol Pajda z SOSW nr 1 w Wejherowie. Brązowe krążki zawisły na szyjach Michała Śmigielskiego, Kamila Gadeckiego i Kai Kotyńskiej z SOSW w Barcicach. Kolejne pozycje zajęły drużyny: 4. SOSW Kołoząb, 5. ZSS nr 1 Gdańsk Wrzeszcz, 6. SOSW Pelplin, 7. SOSW Damnica, 8. SOSW Puck.
Indywidualnie triumfował Damian Tafliński z SOSW w Tczewie. Wicemistrzem został Kamil Gadecki (SOSW Barcice), a brązowym medalistą Karol Pajda (SOSW Wejherowo).
Organizatorem był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Pelplinie. Rywalizowano w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Bernarda Sychty w Pelplinie. W mistrzostwach wzięli udział uczniowie z klas podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych szkół specjalnych z województwa pomorskiego.
- Współzawodnictwo odbyło się systemem szwajcarskim z kojarzeniem komputerowym - informuje Krzysztof Fabich, który wraz z sędzią głównym Antonim Kuczkowskim czuwał nad przebiegiem rozgrywek.
Późniejszy indywidualny mistrz Pomorza Damian Tafliński podczas turnieju przegrał tylko jeden mecz, z Kamilem Gadeckim, który został wicemistrzem. Obaj oraz pozostali medaliści zakwalifikowali się na Mistrzostwa Polski w Warcabach, które w dniach 19-21 bm. odbędą się w Miłakowie na Mazurach.
Organizatorzy pelplińskiej imprezy zadbali również o nagrody. Ufundowali je tczewskie starostwo powiatowe, Komisja ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Pelplinie oraz miejscowa prywatna firma. Otrzymali je (medale, dyplomy i nagrody rzeczowe) trzej czołowi zawodnicy oraz wszystkie ekipy, które obdarowano też pamiątkowymi pucharami.