Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Powiat tczewski: ponad tysiąc zgłoszeń w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

(PZ)
KPP Tczew
Tczewscy policjanci podsumowując 2018 rok odnotowali 1141 zgłoszeń, które zostały naniesione w interaktywnej Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Narzędzie cieszy się więc dużą popularnością wśród mieszkańców powiatu tczewskiego.

W 2018 r. policjanci odnotowali na terenie powiatu tczewskiego 1141 zgłoszeń w interaktywnej Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, które zostały naniesione przez internautów. Część z tych zgłoszeń pokrywała się i dotyczyła tych samych nieprawidłowości.

- Jak widać wprowadzenie tego narzędzia uaktywniło mieszkańców Tczewa, którzy chętnie współpracują z funkcjonariuszami - ocenia asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Tczewie. - Na 1141 naniesionych przez internautów zgłoszeń mundurowi potwierdzili 606 sygnałów, które objęli nadzorem w codziennych służbach. Od początku działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa mieszkańcy Tczewa nanieśli w sumie ponad 3 tys. zgłoszeń.

W minionym roku do najczęstszych wskazywanych na mapie nieprawidłowości w powiecie tczewskim można zaliczyć nieprawidłowe parkowanie (325 zgłoszeń), spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych (308 zgłoszeń) oraz nieprawidłowa infrastruktura drogowa (197 zgłoszeń). Jest to łącznie ponad 72 proc. wszystkich zgłoszonych zagrożeń w 2018 r. W dalszej kolejności internauci wskazywali miejsca, w których dochodzi do przekroczeń prędkości (153 zgłoszenia).

Weryfikacją zgłoszeń dotyczących nieprawidłowości w zakresie ruchu drogowego zajmują się funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego. Najczęściej w zeszłym roku interweniowali oni w Tczewie, Rokitkach, Kolonii Ostrowickiej, Czarlinie, Turze, Pieniążkowie, Małżewku, Wędkowach oraz Szpęgawie. Kierowani w te rejony policjanci za popełniane wykroczenia nakładali mandaty karne oraz kierowali wnioski do sądu o ukaranie. W związku z nieprawidłową infrastrukturą drogową policjanci sporządzili 92 wystąpienia do zarządców dróg.

- W powiecie tczewskim policjanci otrzymywali sygnały dotyczące również aktów wandalizmu oraz dzikich wysypisk śmieci - dodaje rzecznik tczewskiej policji. - Funkcjonariusze potwierdzając te zgłoszenia przyczynili się do wyeliminowania tych nieprawidłowości w poszczególnych miejscach. Każdy z otrzymanych sygnałów policjanci sprawdzają podczas codziennych służb. Jeśli zgłoszona informacja potwierdzi się, to policjanci nadają jej status „potwierdzone” jednocześnie dążąc do usunięcia konkretnego zagrożenia. Każdy z nas korzystając z aplikacji KMZB ma wpływ na poprawę bezpieczeństwa w swoim rejonie miejsca zamieszkania.

Tczew NaszeMiasto.pl

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Bydgoska policja pokazała filmy z wypadków z tramwajami i autobusami

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tczew.naszemiasto.pl Nasze Miasto