Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Tczew: Krajowa mapa zagrożeń w powiecie tczewskim – podsumowanie półrocza

Jagoda Kicka
KPP
Tczewscy policjanci podsumowali półrocze 2019 roku i odnotowali 375 zgłoszeń, które zostały naniesione w interaktywnej Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jak widać, to narzędzie cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców powiatu tczewskiego. Dzięki tym informacjom funkcjonariusze codziennie przeprowadzają interwencje, które przyczyniają się do likwidacji wskazanych na mapie nieprawidłowości.

W minionym półroczu policjanci odnotowali na terenie powiatu tczewskiego 375 zgłoszeń w interaktywnej Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, które zostały naniesione przez internautów. Część z tych zgłoszeń pokrywała się i dotyczyła tych samych nieprawidłowości.

- Jak widać, to narzędzie uaktywniło mieszkańców, którzy chętnie współpracują z funkcjonariuszami - mówi asp. szt. Dawid Krajewski, rzecznik prasowy policji w Tczewie. - Na 375 naniesionych przez internautów zgłoszeń mundurowi potwierdzili 188 sygnałów, które objęli nadzorem w codziennych służbach - dodaje.

Do najczęstszych wskazywanych na mapie nieprawidłowości w powiecie tczewskim można zaliczyć nieprawidłowe parkowanie (144 zgłoszenia) oraz spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych (96 zgłoszeń). Jest to łącznie 64% wszystkich zgłoszonych zagrożeń w całym półroczu 2019 roku. W dalszej kolejności internauci wskazywali miejsca, w których dochodzi do przekroczeń prędkości (62 zgłoszenia).

- Weryfikacją zgłoszeń dotyczących nieprawidłowości w zakresie ruchu drogowego zajmują się funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego. - wyjaśnia Krajewski. - Najczęściej w zeszłym półroczu interweniowali oni w Tczewie, Pelplinie, Czarlinie, Narkowach, Szpęgawie - dodaje.

Kierowani w te rejony policjanci za popełniane wykroczenia nałożyli 17 mandatów karnych, skierowali do sądu 8 wniosków o ukaranie oraz pouczyli 7 osób. W powiecie tczewskim policjanci otrzymywali sygnały dotyczące również aktów wandalizmu oraz dzikich wysypisk śmieci, a także nieprawidłowej infrastruktury drogowej. Funkcjonariusze potwierdzili te zgłoszenia i przyczynili się do wyeliminowania tych nieprawidłowości w poszczególnych miejscach. Każdy z otrzymanych sygnałów policjanci sprawdzają podczas codziennych służb. Jeśli zgłoszona informacja potwierdzi się, to policjanci nadają jej status „potwierdzone”, jednocześnie dążąc do usunięcia konkretnego zagrożenia.

Każdy z nas korzystając z aplikacji KMZB ma wpływ na poprawę bezpieczeństwa w swoim rejonie miejsca zamieszkania.

Tczew NaszeMiasto.pl

od 7 lat
Wideo

Reklamy "na celebrytę" - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na tczew.naszemiasto.pl Nasze Miasto